ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


   

  درباره دبي


  دُبي يا دوبي يکي از اميرنشين‌هاي هفت‌گانه امارات متحده عربي است. دبي بيشترين جمعيت را در ميان اين هفت امارت دارد و دومين امارت بزرگ آن، و با تنها ? درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربي متحده بعد از بزرگترين امارت ابوظبي با بيش از ?? درصد از کل مساحت امارات متحده عربي مي‌باشد.

  اميرنشين دبي در جنوب کشور ايران و در حاشيه خليج فارس قرار دارد و جزئي از کشور امارات متحده عربي است. بسياري از مردم ايران براي تجارت و تفريح به دبي سفر مي‌کنند. دبي از ديگر امارت‌هاي امارات متحده عربي متمايز مي‌باشد، از اين لحاظ که درآمد نفت آن تنها ?? از توليد ناخالص داخلي را تشکيل مي‌دهد و اکثر درآمد امارت دبي از منطقه آزاد جبل علي، فروش ملک به اتباع خارجي در مناطق آزاد، اعطاي اقامت، صدور مجدد کالا، ترانزيت مسافر و کالا و همچنين قسمت بزرگي نيز از گردشگري و ديگر خدمات مالي و تجاري تشکيل مي‌گردد. تأسيسات و پيشرفتهاي زياد در صنايع و فعاليتهاي مختلف در دبي باعث شده تا توجهات جهاني را در تمام زمينه‌ها و پروژه‌ها از جمله رويدادهاي ورزشي و همايش‌ها جلب کند.

  نام «دبي» از دو حرف (د) و (با) تشکيل شده، يعني دبا، «دُبا» نام نوعي ملخ کوچک است. اين نوع ملخ در زمان گذشته در اين منطقه وجود داشته، به همين جهت نام منطقه را دُبا گذاشته بودند که به مرور زمان به دبي تبديل شده است. مدتي هم اين شهر «الوصل» ناميده مي‌شد. در فارسي برخي به اشتباه و به خاطر آوانويسي از روي زبان‌هاي اروپايي نام اين شهر را «دوبي» نوشته‌اند.

  دبي تا قبل از سال ???? ميلادي دهکده اي از توابع مشايخ ابوظبي بوده است، در سال ???? شيخ مکتوم بن بطي آل مکتوم به همراه ??? نفر از خويشاوندان و وابستگان و همراهان خود، از امارت ابوظبي به اين دهکده کوچ ميکنند و از آن تاريخ دوران حکمراني قبيله? آل مکتوم، و تأسيس امارت دبي آغاز مي‌شود. قبل از اين تاريخ دبي يک روستاي کوچک بيش نبود و هيچ امتيازي از ساير روستاهاي اطراف خود نداشت. نسبت قيبله? آل مکتوم به قبيله? آل بوفلاسه يکي از فروع قبائل بزرگ (بني ياس) مي‌رسد. و اصل نام اين قبيله از نام «فلاسة» (خواهر فلاح بن هلال الياسي جد آل نهيان) حاکم امارت ابوظبي گرفته شده است.

  گردشگري دبي مبتني بر خريد است گر چه جذابييت‌هاي مدرن و تاريخي نيز دارد. دبي از مشهورترين امارت‌ها در ميان امارت‌هاي هفتگانه امارات متحده عربي است. دبي از ديگر امارت‌هاي امارات متحده عربي جدا و متمايز است زيرا درآمد نفت تنها ?? از توليد ناخالص داخلي را تشکيل مي‌دهد و درآمد اصلي آن از منطقه آزاد جبل علي و گردشگري است.

  بيشتر مسافران براي ورود به دبي نيازمند ويزا هستند. اما شهروندان (و برخي ساکنان) شوراي همکاري کشورهاي خليج فارس و شهروندان تعدادي از کشورهاي اروپايي و جاهاي ديگر (شامل استراليا و زلاند نو) مي‌توانند به محض ورود مهر اجازه? ورود به مدت ?? روز روي گذرنامه خود دريافت کنند. بازديدکنندگان از مليت‌هاي ديگر بايد از ضمانت ساکنان امارات متحده يا يک شرکت يا هتلي که مجوز آن صادره از امارات متحده است برخوردار باشند و تا ?? روز اجازه اقامت دارند. شهروندان اسرائيلي نيز اجازه? ورود به دبي را ندارند.

  دبي به نام مرکز خريد خاورميانه شناخته شده است. دبي تعداد زيادي توريست را از کشورهاي منطقه و حتي دورتر يعني اروپاي شرقي، هند و آفريقا جهت خريد به خود جلب مي‌کند.

  براي بازديدکنندگان دبي، فرهنگ بعد از خريد در درجه دوم جذابيت قرار دارد. مناظري از فرهنگ قديم دبي در حاليکه اين فرهنگ تحت سلطه سرعت سريع پيشرفت اقتصادي شده مي‌تواند در مناطق اطراف نهرها ديده شود. ساختمان‌هاي اطراف نهر نشانگر يک شهر قديمي است. دهکده غوص (قرية الغوص) و دهکده ميراثي (قرية التراث)، ماهيگيري و يافتن مرواريد را به نمايش مي‌گذارد. از ديگر جاذبه‌ها مي‌توان به خانه شيخ سعيد المکتوم، موزه دبي و منطقه? بستکيه و روستاي حتا اشاره کرد. تاريخ اين روستا به دو تا سه هزار سال قبل برمي‌گردد و شامل ?? ساختمان است و در ??? کيلومتري جنوبي شهر دبي در قلب کوههاي حتا و در امتداد رشته? کوه حجر واقع شده است.

  موزه دبي در سال ???? به منظور نمايش سبک زندگي سنتي دبي ايجاد شد و شامل عتيقه‌جات و مصنوعاتي مي‌باشد که از آفريقا و کشورهاي آسيايي از طريق تجارت به دبي وارد شده‌اند. مسجد شندغه نيز ??? سال قدمت دارد.

  منطقه? صنعتي دبي جبل علي نام دارد که از کشورهاي زيادي از جمله چين، تايوان و تايلند براي توليد به عنوان منطقه? کاملاً آزاد در آن جمع شده‌اند. منطقه? آموزشي دبي در غرب آن و دورترين نقطه? دبي قرار دارد. اسم اين شهر «شهرک دانش» است. دبي همچنين داراي دانشگاه نسبتاً معروفي به اسم دانشگاه آمريکايي است که در نزديکي شهر دانش قرار گرفته است.

  شهر اينترنتي و شهر رسانه هم در انتهاي خيابان ساحلي جُميرا و پس از عبور از برج عرب قرار گرفته‌اند. بستکيه، يکي ازمناطق مهم و تاريخي اين شهر است. بزرگ‌ترين مرکز خريد دنباله دار دبي به نام مرکز تجاري تفريحي دبي مي‌باشد. همچنين ساختمان ديگري که برنامه ريزي شده تا دبي را به يک منطقه مرکزي تجاري تبديل کند، خليج تجاري است. جايي که زمانيکه تمام شود، حدود ??? آسمان خراش را در حوالي منطقه الحاقي دست ساز Dubai Greek به نمايش مي‌گذارد. بر دبي توسط پيش آمدگي خليج فارس به داخل خشکي که مشابه رودخانه است و خور ناميده مي‌شود به دو قسمت تقسيم شده است، قسمت غربي اين تقسيم که قسمت قديمي تر شهر است بر دوبي ناميده مي‌شود، اما قسمت شرقي آن بر ديره ناميده مي‌شود.

  reasons people cheat femchoice.org when married men cheat
  find me a girlfriend wrightcontractingsi.com girlfriend cheated on me while drunk
  spy apps free for android adventureswithtravisandpresley.com spy apps android
  free discount prescription cards allindiasweetsrestaurant.com cvs sales today
  rite aid load to card coupons click rite aid pharmacies