ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


   

  درباره آنکارا


  اختلاف ساعت آنکارا تا تهران : -1.30 فاصله هوايي آنکارا تا تهران : 2.45 حمل و نقل عمومي آنکارا فرودگاه بين المللي آنکارا در 35 کيلومتري شمال اين شهر واقع شده است که شما مي توانيد با قطار به اين فرودگاه رفت و آمد کنيد. حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاکسي اختصاصي ، اتوبوس و مترو مي باشد. متر وسيله اي است که شما مي توانيد با آن به اکثر نقاط شهر سريعا سفر کنيد. وسيله ديگر اتوبوس بوده و شما مي توانيد از استگاه هاي اتوبوس براي رسيدن به مرکز شهر استفاده نموده و از ايستگاه اصلي به تمام مراکز ديدني که در 5 کيلومتري جنوب غربي شهر قرار گرفته سفر کنيد. وسيله ديگر تاکسي است. تاکسيهاي اين شهر تماما به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ کرايه با استفاده از تاکسي متر انجام مي گيرد. نرخ اوليه تاکسي متر در بدو ورود به وسيله در حدود 2 دلار مي باشد و پس از طي يک مسير 10 کيلومتري در حدود 20 الي 30 دلار با توجه به وضعيت ترافيک مي بايست پرداخت نمود. اين تاکسيها فقط به صورت اختصاصي اقدام به سوار نمودن مسافر مي نمايند.

  تاريخچه آنکارا تاريخ اين منطقه به عصر برنز و تمدن هاتي ها بر مي گردد که در هزاره دوم قبل از ميلاد توسط هيتي ها، در قرن دهم قبل از ميلاد توسط فرنگيها و سپس توسط ليديا ايها و فارسها جايگزين شد. بعد از اينها غلاطيه ايها از نژاد سلت آمدند. اولين کساني بودند که در قرن سوم قبل از ميلاد آنکارا را پايتخت خود قرار دادند. اين شهر در آن زمان انکيرا نام داشت، به معني لنگر که يکي از قديميترين کلمات در زبان سلتي هاي دريا دوست بوده است. آنکارا متعاقبا به دست روميها و سپس اهالي روم شرقي افتاد. سلطان آلپارسلان سلجوقي در زمان فتح مالازگيرت در 1071 راه آناتولي را به روي ترکها گشود. سپس در 1073 آنکارا را که يک موقعيت مهم براي ترابري ارتش و منابع طبيعي به قلمرو ترکيه بود تصاحب کرد. اين شهر يک مرکز مهم فرهنگي، بازرگاني و هنري در زمان روميها، و يک مرکز بازرگاني مهم در مسير کاروانها به سمت شرق در زمان عثمانيها بود. در حدود قرن نوزدهم از اهميت آن کاسته شد. مجددا زماني که کمال آتاتورک آن را به عنوان يک پايگاه براي اينکه از آنجا جنگ آزادي را رهبري کند، انتخاب کرد، اين شهر تبديل به يک مرکز مهم شد. در نتيجه, نقش اين شهر در جنگ و همچنين موقعيت استراتژيک آن ، آنکارا را در سال 1923 به عنوان پايتخت جمهوري جديد ترکيه معرفي کرد.

  اقتصاد آنکارا آنکارا يکي از شهرهاي مهم و بزرگ تجاري کشور ترکيه محسوب مي شود. رشد اقتصادي اين شهر بيشتر در زمينه هاي صنعت ، بانکداري ، حمل و نقل ، ارتباطات و گردشگري بوده است بطوريکه اين رشد اقتصادي در اقتصاد اين کشور تاثير گذار شده است. اين شهر در صنعت کشاورزي داراي محصولات برجسته اي مانند زردآلو ، انجير ، آلبالو ، گردو ، فندق ، انار و تخم مرغ ، فلفل گياهي سبز مي باشد. اين شهر در بخش صنعت نساجي و صنايع پوشاک نيز سهم بزرگي در اقتصاد کشور ترکيه دارد. همچنين اين شهر مرکز صنايع خودرو سازي ، توليد تلويزيون و لوازم الکترونيکي ، اسباب بازي هاي الکترونيکي و لوازم خانگي محسوب مي شود. زير ساختهاي فرهنگي و آموزشي در اين شهر باعث توسعه دانشگاههاي مدرن ، سالن هاي تئاتر و اپرا و همچنين خصوصي سازي در صنايع گردشگري شده است و اين امر سبب شده است که منابع و فرصتهاي شغلي متعددي براي مردم منطقه ايجاد شود.

  ساختار آنکارا آنکارا سرزميني که قلب بسياري از تمدنها بوده است و کارزار تاريخي مابين شرق و غرب، هاتيسها، هيتي ها، فرنگيها،غلاطيه ايها، روميها، روميهاي شرقي ، سلجوقيها و عثمانيها همگي براي خود مختاري خود جنگيده اند و حکمراني خود را برقرار کرده اند. در قرن يازدهم ترکهاي مهاجر از سمت شرق ، خودشان اين شهر را ساختند. در طول تاريخ ، آناتولي مرکزي در برابر هجوم فاتحان بزرگ چون اسکندر بزرگ و تيمور لنگ تاب آورده است. در طول ده هزاره سکونت، ساکنان اين ناحيه در هنر خود ،از نقاشيهاي قدرتمندانه چاتال هويوک گرفته تا خطوط بي باکانه معماري سلجوقي و شکل مدرن و شگفت انگيز آرامگاه آتاتورک، نماهاي جالب چشم اندازهاي اطراف را منعکس کرده اند.

  حومه آنکارا: 25 کيلومتر به سمت جنوب آنکارا برروي جاده "قونيه" درياچه "گولباشي" قرار دارد که به خاطر منظره جذاب و رستورانهاي زيباي کنار رودخانه اش طرفداران بسياري دارد. "اينجک" در 15 کيلومتري جنوب غرب آنکارا، با درختان ميوه، مناطق سرسبز و جايگاه هاي جالب پيک نيک خود ناحيه مورد علاقه ساکنان آنکارا براي استراحت است. يک مکان مطلوب ديگر براي پيک نيک ،درياچه "کاراگول" در 68 کيلومتري شمال شهر برروي جاده فرودگاه مي باشد و کسي که قصد رفتن به آنجا را دارد بايد از بريدگي منتهي به شهر "چوبوک" استفاده کند. سه سد اطراف شهر ،"چوبوک"(در 15 کيلومتري بزرگراه "چانکيري")،"کورت بوغازي"(در 50 کيلومتري بزرگراه استانبول) و "باييندير" (در 15 کيلومتري بزرگراه "کيريکاله" )،مکانهاي دلپذيري براي شنا و پيک نيک هستند. رستورانهايي نيز وجود دارند و در "باييندير" امکانات اردو زني خوبي عرضه مي شوند. ساير سدها در استان آنکارا شامل "ساري ير" ،"کسيک کوپرو" ، "هيرفانلي" ، "آسار تپه" و "چاملي دره" مي باشند. علاقمندان به پياده روي از کشف سه جنگل اصلي اطراف آنکارا لذت خواهند برد. در جنوب شهر برروي بزرگراه "کيرشِهير"،(در 54 کيلومتري آن)،جنگل( Beynam ? بي نام) قرار گرفته ،در حالي که به سمت شمال برروي بزرگراه استانبول(در 82 کيلومتري آن)،پارک ملي "کيزيلجا حامام سوغوک سو" واقع شده و دورتر در همان مسير(در 110 کيلومتري)جنگل "چام کرو" ديده مي شود. همه مکانها لذت بخش هستند براي دوري گزيدن از هياهوي شهر و هرکدام مکانهاي دوست داشتني بسياري براي پيک نيک فراهم مي کنند. کوه "اِلما داغ"(با ارتفاع 1855 متر)،در 23 کيلومتري شرق آنکارا ،از بيشتر قسمتهاي شهر قابل ديدن است. اولين بارش برف برروي کوه، خبر از آغاز زمستان و شروع فصل اسکي و ساير ورزشهاي زمستاني ميدهد، که مي توان از انجام آنها در اين مرکز تفريحي دلپذير لذت برد.

  چشمه هاي گرم آب معدني در استان آنکارا شش عدد از اين مراکز وجود دارند: "کيزيلجا حامام کاپليجا" در 80 کيلومتري به سمت شمال، "هايمانا کاپليجا" در 72 کيلومتري به سمت جنوب، و به سمت شمال غرب در 57 ،85 ،30 و 80 کيلومتري به ترتيب "آياش کاپليجا" ، "دوتلو کاپليجا" ، "مليک شاه" در "چوبوک" و "ماليکوي" در "پولاتلي". همگي امکانات آسايش بخشي را ارائه مي کنند که با استفاده از آنها مي توانيد دل نگرانيهاي خود را برطرف کنيد. حمامهاي آب گرم داراي ويژگيهاي سودمند بوده و البته در مجموع لذت بخش هستند.

  غرب آنکارا : در(Gavurkalesi- گاوور کالسي) در 60 کيلومتري از سمت آنکارا برروي بزرگراه "هايمانا" نزديک "دره کوي" ، بقاياي يک معبد رو باز مربوط به هيتي ها، يک مقبره و دو نقش برجسته از خدايان هيتي مشاهده مي شوند. مهمترين جايگاه هاي مربوط به فرنگيها در آناتولي را مي توان در استانهاي آنکارا، اِسکي شِهير و آفيون يافت کرد. "ياسي هويوک" (گورديون) در 105 کيلومتري جنوب غرب آنکارا و برروي بزرگراه "اِسکي شِهير" ، به عنوان پايتخت فرنگيها , مکاني بود که در آنجا اسکندر بزرگ ،گره "گورديون" را براي دستيابي به کليد آسيا قطع کرد. تپه دست ساخت پادشاه ميداس را ،کسي که هرچه را لمس مي کرد به طلا مبدل مي کرد، مي توان در اين مکان بازديد کرد.در همين حوالي، بقاياي شهر باستاني "گورديون" که هنوز در دست حفاري است ،و يک موزه کوچک ارزش يک گردش کوتاه را دارند. دورتر در مسير جاده آنکارا_ اسکي شهير ، "بالي حيصار"(Pessinus- پسينوس )،که يک مرکز مهم آيين نيايش مذهبي فرنگيها بوده ، قرار دارد. مهمترين بقايا شامل يک معبد متعلق به( Cybele-سيبيل) است، الهه مادر که پرستش او در قلب فرهنگ فرنگيها بود. موزه کوچک روبازي نيز که تعدادي تنديس و سنگ مقبره جالب دارد، ديده مي شود.

  در شهر ميداس(يازيلي کايا)،مابين "آفيون" و "اِسکي شِهير" ، دو نماي عظيم به داخل يک برآمدگي سنگي شکافته شده که زماني در طاقچه هاي خود مجسمه هايي را براي پرستش( Cybele- سيبيل) نگه مي داشت. سرتاسر ناحيه آرامگاه هاي سنگي و باز شدگيهاي غار مانند سنگهاي به رنگ شن را مي شکافند. يک مسير زير زميني از اين جايگاه به دره اي در پايين ختم مي شود.

  "اصلان تاش" و "اصلان کايا" هردو در زمان فرنگيها مراکزي براي پرستش آييني بودند. اولين مرکز ،در 34 کيلومتري شمال "آفيون"، داراي دو نقش برجسته و جاودان شير است، دومي در 52 کيلومتري از "آفيون"، متشکل از يک معبد و يک نقش برجسته شير است. ساير آثار باستاني فرنگيها را مي توان در حوالي "دوغانليکاله" ، "کومبت" و ( Deveboynu دو بويو)جستجو کرد.

  "اِسکي شِهير" توسط فرنگيها در هزاره اول قبل از ميلاد برروي کناره هاي رود خانه "پورسوک" پيدا شد. آثار باستاني معماري برجسته شامل مسجد علا الدين مربوط به قرن 13 و مجموعه "کورشونلو" متعلق به قرن 16 مي باشند. هر چهار موزه شهر ارزش ديدن را دارند: موزه باستان شناسي هنر هاي دستي و مجسمه هايي را از اين ناحيه متعلق به فرنگيها دارد. موزه پيپهاي ساخته شده از کف دريا، پيپها و ساير کارهايي از اين جنس را نمايش مي دهد و موزه فرهنگ آتاتورک، نمايشگاهي از عکسهايي که از زندگي آتاتورک گرفته شده اند، تعدادي از وسايل شخصي و نمايشگاهي از آيتم هاي ساخته شده از کف دريا را عرضه مي کند.

  بهترين نوع کف دريا در جهان از معادني در ناحيه اطراف "اِسکي شِهير" بدست مي آيد. پيپ و اشياي ديگر در فروشگاه هاي سوغات شهر قابل خريداري است. "ساکار ياباشي" ، يک درياچه تغذيه کننده از چشمه که با يک زمين زيباي مبدل شده به پارک احاطه شده، بازديد کننده هاي بسياري را که مي خواهند از هواي تازه لذت ببرند و در يکي از رستورانهاي آن ماهي تازه بخورند، جلب مي کند.

  افسون (Sivrihisar سيوري هيسار) برگرفته از خانه هاي عثماني بسيار آن است که شهر را با هوايي از شکوه گذشته پر مي کنند. مسجد قرن (13 Ulu-اولو) ،که سابقا کاروانسرايي بوده و آرامگاه "عالم شاه" مکان هاي جالبي هستند که ارزش ديدن را دارند. خبرگان در عرصه فرش و گليم دريافت خواهند کرد که گليم هاي( Sivrihisar سيوري هيسار) ارزش ويژه اي دارند. نزديک Sivrihisar) سيوري هيسار)در روستاي (Nasrettin Hoca- نسرتين حجا) موزه Nasrettin Hoca - نسرتين حجا عرضه اي را از آثار فرهنگ شناسي، همچنين داستانها و تصاوير جالبي در مورد قصه گوي مشهور دارا مي باشد.

  برروي دامنه تپه اي در بالاي (Seyyit Battal Gazi- سيد باتال گازي) ،مسجد باشکوه قرن 13 و مجموعه آرامگاهي که به يادبود "جنگجوي اسلام" ، سيد باتال ساخته شده، ايستاده اند. روستاي "يونس اِمره"(ساري کوي) محل دفن "يونس اِمره" ، شاعر بزرگ قرن 13 ميباشد. اشعار وي که به همه زمانها مربوط مي شود، با پيغامي از عشق و انسانيت امروز هم زنده است. در ماه مي هر سال جشن هاي يادبودي در اين شهر برگزار مي شوند. به علاوه بازديد کنندگان از قبر اين شاعر مي توانند يک موزه کوچک را که به زندگي و کارهاي او اختصاص داده شده ،ببينند.

  سکونت گاه هاي قرن سوم قبل از ميلاد غلاطيه ايها در (Gangrea چانکيري) زير ساخت "چانکيري" امروزي در 135 کيلومتري از آنکارا مي باشد. نخستين شواهد تمدن به حدود 3000 سال قبل از ميلاد باز مي گردند. در اين استان تپه هاي کوچک تدفين همچنين کارهاي دستي از تمدن هاي مختلف واقع در موزه چانکيري وجود دارند . ويرانه هاي يک دژ متعلق به قرن 11 بر اين شهر مشرف است. مسجد( Ulu اولو)(سلطان سليمان) در اين شهر که در 1558 توسط بزرگترين معمار ترکيه به نام معمار سينان تکميل شده يادآور سالهاي فرهنگ عثماني است. چشمه آب گرم معدني چاووندور آب استحمام و آشاميدني دارد که براي رماتيسم و بيماريهاي التهابي مفيد است. اين آبها با دماي 54 درجه سانتيگراد و با سرعت 47 ليتر بر ثانيه از داخل زمين جريان دارند.

  morning after pill link information on abortion
  cure of aids hiv treatments what causes hiv and aids
  reasons people cheat site when married men cheat
  men who have affairs read why men have affairs
  reasons why husbands cheat dating for married people women who cheat on relationships
  deltasone 10mg doxycycline sumatriptan 100mg
  discount coupon for viagra coupons for drugs pfizer viagra coupon