ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images

اگر به پرتغال سفر کنید می‌توانید قصر ملی پنا (Pena National Palace) را ببینید. این قصر افسانه‌ای مجموعه‌ای رنگارنگ از سبک‌ها و جزئیات طرح‌دار است که همگی تنها یک هدف را دنبال می‌کنند، و آن هم رویایی بودن است.

صومعه‌ی «هیرونیمیت» از اور لیدی اف پنا (The Hieronymite monastry of Our Lady of Pena) بر تپه‌های شهر لیسبون در سال ۱۵۱۱ ساخته شد. تا سال ۱۸۳۴ این بنا خالی و تقریباً ویران بود.

شاه فردیناند دوم (King Ferdinand II ) این مکان را بهترین محل برای قلعه جدید خود انتخاب کرد. امروزه در آن رواق، نمازخانه، رختکن کشیشان و برج ناقوس، قلعه کهن در آن قرار دارد. شاه فردیناند این بناها را تعمیر و مرمت کرد. ۱۴ سلول که کشیشان از آن‌ها استفاده می‌کردند، جای خود را به اتاق‌هایی بزرگ‌تر با سقف‌هایی گنبدی شکل دادند که هنوز هم نمایان هستند.

در سال ۱۸۴۳ پادشاه، قلعه را گسترش داد و این زمانی بود که سالن بزرگ، آشپزخانه‌ها، و برج دایره‌ای ساخته شد. قصر کهن صورتی و قصر جدید زرد پررنگ است. پادشاه دیدِ بسیار هنرمندانه‌ای داشت. او در سفالگری، نقاشی و حکاکی تبحر داشت. او همچنین نماینده‌ آکادمی سلطنتی علوم و هنر (Royal Academic of Sciences and the Arts) بود، بنابراین یک طرح خوب را به محض دیدن تشخیص می‌داد.

رمانتیسم آلمانی (German Romanticism) در این معماری به کار رفته است. این قلعه با اینکه سبک خاصی ندارد اما توجه را کاملا به خود جلب می‌کند. در بازسازی قلعه از اصول معماری گوتیک نو (Neo-Gothic)، رنسانس نو (Neo-Renaissance)، مانوئلین نو (Neo-Manueline) و اسلامی نو (Neo-Islamic) استفاده شده است.

در طراحی قلعه، حتی اصول طراحی کلاسیک و نشانه‌هایی از سبک یونانی را می‌توانید مشاهده کنید. این قلعه به مجموعه‌ای خارق‌العاده از اصول سبک‌ها تبدیل شده، که هر کدام از آنها دست به دست هم داده‌اند تا ظاهری رویایی را، همان‌طور که پادشاه می‌خواست ایجاد کنند.