ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images

پوشاک
لوازم آرایشی
ادویه
سوغاتی‌ها

اگر می خواهید از هند سوغاتی‌های خوب و باارزشی خریداری کنید، حتمابرای خرید در دهلی وقت بگذارید و بدانید که خرید کیف، کفش، لوازم آرایشی و هرجور سوغاتی در این شهر بسیار باصرفه‌تر از جاهای دیگر است. می‌خواهیم در این مقاله، تعدادی از مراکز خرید مناسب در دهلی را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

پوشاک

هر توریستی که به هند می رود حتما از یکی از دوستان و آشنایان خود سفارش خرید لباس ساری را می‌گیرد. قبل از اینکه حرکت نابخردانه‌ایی بکنید و لباس نامناسبی بخرید، به اینکه قرار است این لباس را در چه مراسمی بپوشید، فکر کنید. چون این لباس حداقل ۶.۵ متر پارچه دارد و پوشیدن آن در هر شرایطی مناسب نیست و تا حدی سخت است. در ضمن اگر می خواهید ساری بخرید، بقیه بخش‌های ساری را فراموش نکنید. در واقع ساری دارای یک لباس چسبان و تی شرت مانند است که به آن چولی می‌گویند. ولی خرید شلوار به همراه یک بلوز زنانه کوتاه یا بلند که در طرح‌های آستین‌دار و بدون آستین هستند، کار عاقلانه‌تری به نظر می رسد. در این صورت شما می‌توانید در هر کارناوالی شرکت کنید و زیر یا روی آن هر لباسی که دوست دارید، بپوشید و از این لباس در زندگی روزمره یا در اقامتگاه خود نیزاستفاده کنید. قیمت خرید یک شلوار ابریشم به همراه یک شال که داپوتا نام دارد، بین ۷۰ تا ۱۵۰ دلار است و در جنس‌های ابریشم و نخ، قیمت آن‌ها دو تا سه بار ارزان‌تر است. اگر به دنبال خرید جنس کتان خالص باشید، این قیمت چند دلار ارزان‌تر هم می‌شود. ولی در نظر داشته باشید که این پارچه خیلی زود از ریخت می‌افتد و کیفیت پارچه‌های ابریشمی را ندارد. اگر علاوه بر لباس به دنبال خرید پارچه هستید، می توانید با بازدید ازخیاطی‌ها پارچه دلخواه خود را پیدا و خریداری کنید. در مغازه‌های دهلی می‌توانید بسیاری از اجناس مارک‌دار را پیدا کنید که توسط کارخانه‌های محلی و برای فروش عمده در منطقه تولید شده‌اند. اما دقت کنید محبوب‌ترین برندها هم می‌توانند خیلی ارزان باشند و شما این امکان را دارید که جنس‌های اصل را با قیمت پائین خریداری کنید. بهترین فصل‌ها برای خرید، ماه اوت (شهریور) و فوریه (اسفند) و جشنواره پائیزی دهلی است.

لوازم آرایشی

محبوب‌ترین برند لوازم آرایشی در هند، هیمالیا، تاج و سواتی هستند. در شهر دهلی شما می‌توانید این لوازم بهداشتی را خیلی ارزان تهیه کنید. حتما روغن‌هایی طبیعی را که به جای لوسیون‌های بدن استفاده می‌شوند، خریداری کنید. می‌توانید این روغن‌ها را که دارای دستور ساخت خانگی هستند، با قیمتی معادل یک یا دو دلار بخرید.

ادویه

غذای هندی به مهارت در استفاده از ادویه و طعم محلی مخصوص خود معروف هستند. اگر می‌خواهید بخشی از تجربیات سفر خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید، مقداری از ادویه‌های هندی را با خود به عنوان سوغات ببرید.می توانید بهترین انواع ادویه‌ها را دردیلی‌هات پیدا کنید.

سوغاتی‌ها

امکان خرید بهترین سوغاتی‌ها برای دوستانتان در دهلی مهیاست. دراین شهر همه چیز ارزان‌تر از سایر شهرها است و شما به عنوان خریدار می‌توانید مقداری زیادی پول پس‌انداز کنید و با قیمت مناسب‌تری خرید کنید. در بازارهای دهلی اجناسی از جنس چوب و استخوان ، روسری ابریشمی، ترمه و چیزهای دیگری نیز وجود دارند. بازار اصلی دهلی دقیقا رو به‌روی استگاه قطار نیودهلی قرار دارد. اما فراموش نکنید که خرید از صنایع دستی دیلی‌هات خیلی جالب‌تر است و قطعا از نتیجه خرید خود راضی خواهید بود. همچنین به مغازه‌های اطراف کانات بروید و به محصولات آن جا هم سری بزنید. البته که اجناس کانات کمی گرانتر است. این منطقه نزدیک به بازار تبت است و برای کسانی که به دنبال خرید نقره ، طلا و جواهر ارزان به همراه سنگ‌های نیمه‌قیمتی هستند، توصیه می‌شود. اما چانه‌زنی را فراموش نکنید.

reasons why husbands cheat why some women cheat women who cheat on relationships