ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images

تاریخچه میدان

دوران اتحاد جماهیر شوروی، عصر بازسازی برای تمام کشورهای اتحاد جماهیر شوروی به شمار می‌رفت که ارمنستان نیز از این امر مستثنی نبود. نقشه‌ی بازسازی میدان درسال ۱۹۲۶ مطرح شد و تا سال ۱۹۵۲ برای پیشرفت آن تلاش‌هایی صورت گرفت. معمار ارشد آن، آلکساندر تامانیان(Alexander Tamanyan ) نام داشت که پس از انقلاب از پتروگراد( Petrograd) به ایروان نقل مکان کرده بود.

اولین نقشه‌ی بازسازی ایروان در سال ۱۹۲۴ کشیده شد، که در آن توجه خاصی به ساخت این میدان داشتند. اگرچه بخش عظیمی از نقشه‌های تامانیان غیر قابل اجرا و سخت به نظر می‌رسیدند، اما با تمام این اوصاف این میدان ساخته شد. تمامی تکیه‌‌خانه‌ها، رستوران‌ها و حمام‌ها تخریب شدند و جای خود را به ساختمان‌های جدید دادند. این ساختمان‌های جدید ترکیبی ازسبک‌ها و معماری‌های برتر جهانی را به نمایش می‌گذاشتند.

همانطور که اشاره شد، این میدان را سابقا با نام میدان لنین(Lenin) می‌شناختند. به این دلیل که در سال‌های قبل مجسمه‌ای از یک انقلابی مارکسیست روسی به نام لنین(Lenin ) در آن وجود داشت که خرد و سیاستش منجر به انقلاب روسیه در سال ۱۹۱۷ شد. این مجسمه نیز توسط هنرمند برجسته شوروی Sergei Merkurov ساخته شد و در قسمت جنوبی این میدان بیضی شکل قرار گرفت.

در نوامبر سال ۱۹۴۰ و همزمان با بیستمین سالگرد اتحاد ارمنستان از این مجسمه که توسط دو معمار برجسته به نام‌های Natalia Peremuzova و Levon Vartanov طراحی شده بود، رونمایی کردند. این مجسمه همچنین به سبب جزییات موجود در آن و محل قرار گرفتنش، یکی از بهترین مجسمه‌های ساخته شده از Lenin بود که در تمام ساعات شبانه‌روز خودنمایی می‌کرد.

اما این مجسمه در حال حاضر در این میدان وجود ندارد، پس از آنکه ارمنستان مجددا استقلال خود را به دست آورد، مجسمه را از آن محل برداشتند و اکنون در حیاط موزه‌ی تاریخ ملی نگهداری می‌شود

سبک معماری میدان جمهوری

به طورکلی، میدان‌ها درشهرهای مختلف به طرق گوناگون ساخته می‌شوند، برخی از آنها توسط یک معمار طراحی می‌شوند و همیشه سبک خود را حفظ می‌کنند ( مانند la Place de vogues که توسط Claude de chastillon در پاریس طراحی شده است)، در حالی که تعدادی از آنها ممکن است در طول دهه‌های مختلف ساخته شوند، بدین معنا که نه تنها معماران مختلف بر ساخت آنها نظارت دارند بلکه سبک‌های معماری مختلفی را نیز شامل‌ می‌شوند. به عنوان مثال میدان Saint Mark در ونیز یا میدان Palace در لنینگراد. میدان جمهوری هم که ۱۴۰۰۰ مترمربع مساحت دارد، دارای یک سبک معماری واحد است.

ساختمان‌های اطراف میدان جمهوری

گالری ملی و ساختمان موزه‌ی تاریخ ( درقسمت شمالی) – گالری ملی هنر شامل بیش از ۲۵۰۰۰ نقاشی از هنرمندان ارمنی، روسی و اروپایی است. موزه‌ی تاریخ نیز در بردارنده‌ی ۴۰۰۰۰۰ قطعه از میراث ارمنستان است.

خانه دولت – در برگیرنده‌ی ادارات مهم دولتی ارمنستان است. تامانیان برای طراحی خانه‌ی دولت، معماری سنتی ارمنستان را مطالعه کرد و یک اثر به یاد ماندنی خلق کرد.

اداره‌ی پست مرکزی ارمنستان ( در جنوب شرقی) – شامل امکاناتی مانند تلگرام، تلفن‌های راه دور، تبدیل پول، کارت پستال‌هایی برای خرید، ارسال و دریافت بسته‌های پستی است.

هتل Marriott Armenia ( جنوب غربی) – این هتل در حال حاضر تنها هتل بین‌المللی در ایروان است.

وزارت انرژی و منابع طبیعی (جنوب غربی

ساختمان‌ها عمدتا از سنگ tufa ارمنی و به رنگ قرمز و سفید ساخته شده‌اند. زمانی که وارد میدان می‌شوید، ساعت بسیار بزرگی در ساختمان دولت توجه شما را جلب خواهد کرد که در مسکو ساخته شده و در سال ۱۹۱۴ به ایروان آورده شده است. قطر صفحه آن در حدود ۴ متر است و عقربه‌ی بزرگ آن ۱۸۸ سانتیمتر و عقربه‌ی کوچک ۱۷۰ سانتیمتر است.

men who have affairs tfswhisperer.com why men have affairs
find an affair dating a married woman my husband cheated with a man
walgreens photo coupon 100 prints coupons rite aid coupons for pharmacy
prescription drugs discount cards carp-fishing.nl free prescription drug cards