ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images

جنبشی در دنیا وجود دارد که همه کشورها از جمله تایلند را به سمت آینده‌ای سبزتر سوق می‌دهد.

طبق این برنامه که در ۱۵۴ پارک ملی تایلند اجرا می‌شود، از بازدیدکنندگان خواسته می‌شود از پلاستیک‌های یک‌بار مصرف، کمتر استفاده کنند. 

رییس اداره گردشگری تایلند می‌گوید:
تایلند مملو از مناظر فوق‌العاده با زیبایی‌های طبیعی و بکر است و اهمیت حفاظت از آن باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد. به همین دلیل، اداره گردشگری تایلند از همه گردشگران داخلی و خارجی درخواست کرده است تا به کیسه‌های پلاستیکی و وسایل پلاستیکی یک‌بار مصرف، نه بگویند و به جای آنها از کیسه‌ها، ظروف و بطری‌های نوشیدنی استفاده کنند که امکان استفاده مجدد آنها وجود دارد.

طرح اخیر اداره پارک‌های ملی، حیات‌وحش و حفاظت از گیاهان (DNP) باعث محدودیت استفاده از اقلامی نظیر کیسه‌های پلاستیکی و فومی، ظروف غذا، بطری‌های آب و وسایل پلاستیکی می‌شود. این اقلام یک‌بار مصرف هستند و بعد از استفاده امکان دارد در پارک‌های ملی دور ریخته شوند. در هر صورت مزایای بلند مدت این برنامه خیلی بیشتر از تاثیرات منفی بر محیط‌زیست و بخش گردشگری کشور خواهد بود.

برای حمایت از مبارزه با پلاستیک‌های یک‌بار مصرف، بنرهایی در پارک‌های ملی تایلند نصب شده است تا آگاهی مردم را افزایش دهند. طبق برآوردها، این برنامه می‌تواند به کاهش ۳ میلیونی زباله‌های پلاستیکی بینجامد و مسئولان امیدوارند حدود ۱۰ میلیون نفر به این جنبش محلق شوند.