ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


 

برج کانتون    (tower canton)

برج تلویزیونی به ارتفاع ۴۵۹ متر است که با در نظر گرفتن طول آنتن آن به ششصد متر می رسد. این برج در منطقه هایزو قراردارد و به مناسبت برگزاری بازیهای آسیایی ۲۰۱۰ در گوانجو ساخته شده است ، طراحی برج را شرکت هلندی و شرکت آروپ از انگلستان انجام داده اند. در نمای ظاهری آن از لوله هایی استفاده شده که در میانه برج به دور هم پیچیده اند. و بسمت انتهای آن پیش رفته اند. نمای کلی برج بشکلی است که به آن بانوی کمر باریک هم می گویند. عرشه مشاهده برج در ارتفاع ۴۸۸ متری قراردارد و بلندترین عرشه در نوع خود ، در دنیاست. هنگام شب برج کانتون با استفاده از چراغهای (led) درخشان می شود و منظره بسیار زیبایی دارد. برج چیگانگ در نزدیکی این برج قراردارد و منظره این دو برج در کنار هم ، نمادی از سنت و مدرنیسم در گوانجو هستند .

 

 

برج کانتون
برج کانتون

 معبد اجدادی خاندان چن (فرهنگسرای خاندان چن) 

معبد اجدادی خاندان چن، که به آن فرهنگسرای خاندان چن و یا تالار اجدادی نیز گفته می شود یکی از مکان های دیدنی در شهر گوانجو به شمار می رود، این معبد علاوه بر اینکه مکانی برای عبادت و طلب شفاعت است از آن جهت تدریس علم و دانش نیز استفاده می شود. معماری این ساختمان به سبک معماری منطقه گوانگ دونگ است ، معبد اجدادی خاندان چن، متشکل از 9 تالار در دو بخش فرعی و اصلی می باشد، در این مجموعه 6 محوطه محصور (حیاط) و 19 ساختمان که با راهرو به هم مرتبط می باشند وجود دارند. همگی این سازه ها به واسطه دیواره هایی از یکدیگر جداسازی شده اند.

یک جفت تبل سنگی درست جلوی درب ورودی ساخته شده است که ارتفاع هر یک به 2.55 متر می رسد. و دو تصویر نقاشی رنگی از خدای – نگهبان (Door – God) با ارتفاع 4 متر که بهترین نمونه ها از نوع خود در استان گوانگ دونگ به شمار می روند ، در این محل واقع شده اند. محوطه های محصور یا همان حیاط ها به سبک تقارن چینی تزئین شده اند و سرسرای اصلی که به عنوان Juxian خوانده می شود در مرکز معبد قرار گرفته، سرسرا یا همان تالار Juxian  که روزگاری جایگاهی برای دور هم جمع شدن خانواده محسوب می شده، امروزه از این محل به عنوان تالار اجدادی یاد می شود. در قسمت جلوی این تالار یک عمارت بالاخانه سنگی قرار گرفته که دور تا دورش را یک طارمی سنگی محصور کرده است. در این سرسرا کنده کاری های پر پیچ و تاب و زیبایی بر دیواره ها نقش بسته که نمونه های عالی از هنر چوب بری به شمار می روند. جالب ترین قسمت این معبد، تراشکاری های فوق العاده زیبایی است که در راستای ستایش طبیعت کار شده اند، جنس این تراشکاری ها از چوب، خشت، سفال، سنگ و سنگ آهک و چیزهایی شبیه به اینها است. ولی در بین تمامی تراشکاری ها، چوب بری ها به واقع نمونه های بی نظیری به شمار می روند. در قسمت های مختلف معبد علاوه بر تمامی اینها تاریخ نگاری های مربوط به اجرای مراسم جشن و سرور و مجالس نیز نمایش داده شده است.  


معبد اجدادی خاندان چن
معبد اجدادی خاندان چن

 

پارک ون هوآ


پارک ون هوآ یا پارک فرهنگ در مرکز شهر گوانجو قراردارد و نمایشگاههای هنری گوناگون، تئاترهای مختلف و نمایش های آکروباتیک در آن برگزار میشوند. مجموعه ای به نام شهرک هان در این پارک از دیدنی های آن است و هر چیزی که در آن موجود است مانند مجسمه، دست نوشته ، لوازم زندگی، و غیره به شکل وسایل حدود دو هزار سال پیش در حکومت دوران هان، طرای شده است.
ساختمان این بنا از معماری بسیار چشمگیری برخوردار است. این بنا که 13200 متر مربع مساحت دارد، شامل 19 ساختمان 9 سالن و 6 محوطه حیات است که بوسیله راهروها بهم متصل شده و در یک راستا از جوب به شمال قرار گرفته اند
.

پارک ون هوآ
پارک ون هوآ

 

کوهستان وایت کلود    White Cloud Mountain

این کوهستان از دیدنی های طبیعی شهر گوانگژو چین هست. با تابیدن آفتاب بعد از بارش باران ، حلقه هایی از ابر سفید این کوهستان رو در برمی گیرن که مناظری زیبا بوجود میارن. در این کوهستان شش پارک قله ای و دره ای و تفریحی قرار دارد.


کوهستان وایت کلود
کوهستان وایت کلود

معبد 6 درخت انجیر

معبد 6 درخت انجیر تاریخی 1400 ساله را دربا خود همراه دارد، معبد 6 درخت انجیر یکی ازمعابد برتر بودائیست در گوانجو به حساب می آید و در خیابان لیورنگ (Liurong) ( که در زبان چینی به معنای خیابان 6 درخت انجیراست) واقع شده است. این معبد به خاطر مجموعه آثار باستانی و فرهنگی که درخود جای داده است، هم در داخل و هم خارج از کشور از شهرت خاصی برخوردار است. این بنا در سال 537 ساخته شده است و بعد از آن چندین مرتبه بازسازی شده است، نام معبد نیز چندین مرتبه تغییر کرده است که از جمله اسامی قبلی آن می توان به معبد Changshou  به معنای معبد طول عمر  و معبد Jinghui اشاره داشت. نام حال حاضر معبد در واقع نامی است که توسط ادیب بزرگ Dongpo Su در دوران سلطنت خاندان Song ها (960-1270) به آن داده شد.

وقتی که از درب کوهستانی وارد معبد شوید، اولین تالاری که به چشم می خورد تالار Tanwang است. بودای خندان درست روبروی شما با صورتی پر از لبخند تماشایتان می کند و به شما خوش آمد می گوید ، چشم نواز ترین بخش معماری این سازه مربوط به پاگودای6 انجیر است. در واقع این همان پاگودایی است که در آن آثار عتیقه و باستانی بودایی نگهداری می شود. سقف این بنا رو به بالا ساخته شده و شبیه به گل سرخ پنج برگ است. رأس پاگودا شبیه به پرچم گل ساخته شده است و کل سازه شبیه به کلاله ای بزرگ به نظر می رسد، به همین دلیل است که مردم محلی به آن پاگودای گل مانند می گویند.


معبد 6 درخت انجیر
معبد 6 درخت انجیر

 

رودخانه مروارید  (Pearl River )

رودخانه مروارید، طولی معادل 2000 کیلومتر دارد ( 1243 مایل) این رودخانه سومین رودخانه بلند چین به حساب می آید. این رودخانه از 4 رودخانه مجزا ایجاد می شود ، این رودخانه که از ادغام 4 رودخانه محلی در اطراف شهر بوجود آمده است  و حدود 70 کیلومتر جاری هستند و در نهایت به دریای جنوب می ریزند. بخشی از رودخانه که از شهر گوانجو می گذرد، همان رودخانه مروارید است، که در واقع بخش شناخته شده تر رودخانه به حساب می آید. در دوران باستان، رودخانه مروارید، تحت عنوان دریای مروارید شناخته میشد، این به خاطر عرض 2000 متری کانال اصلی رودخانه بود نام رودخانه مروارید از تخته سنگی بزرگ که بر بستر رودخانه وجود دارد سرچشمه می گیرد. این تخته سنگ، با عنوان « مروارید دریا»، کاملاً گرد و صیقلی است، درست شبیه به یک مروارید درخشان بزرگ می باشد. 


رودخانه مروارید
رودخانه مروارید

 

تالار یاد بود  Sun Yat-Sen

تالار یادبود Sun Yat-Sen ، بر فراز دامنه های جنوبی تپه Yuexiu در شهر گوانجو واقع شده است. این بنا در بین سال های 1929 تا 1931 ساخته شده است، که در واقع یادواره ای برای دکتر Sun Yat-Sen ، از طلایه داران انقلاب دموکراسی در چین به حساب می آید.

این تالار در یک زمین 8 وجهی به سبک معماری چینی ساخته شده است و به خاطر اینکه در سال 1998 بازسازی بنا انجام شده است بنا کاملاً جدید به نظر می رسد. این بنا با طاق 71 متری اش نوعی شاهکار معماری به حساب می آید ، پیرترین درخت گل ابریشمی که در شهر گوانجو وجود دارد نیز در همین مکان واقع شده است، این درخت پیر شاهد تغییرات بزرگ شهر گوانجو در طول سالیان سال بوده است. از دیگر دیدنی های این مجموعه درختان ارکیده یشمی گوانجو است


Sun Yat-Sen تالار یاد بود
Sun Yat-Sen تالار یاد بود

 

پارک یوکزیو  Yuexiu

پارک Yuexiu ، بزرگترین پارک در مرکز شهر گوانجو است. این پارک مساحتی حدود 860000، متر مربع را به خود اختصاص داده است. این پارک سه دریاچه مصنوعی دارد و 7 تپه مصنوعی در این پارک با الهام از کوه های Yuexiu ساخته شده است ، دلیل نام گزاری پارک نیز به همین موضوع برمی گردد. از جمله مکان ها ی دیدنی مهم در این پارک می توان به پیکره پنج-قوچ ، برج Zhenhai ، محدوده دیواره شهری سلسله Ming و محدوده میدانCanon می توان اشاره کرد. برج Zhenhai که یکی از سازه های دیگر این پارک به شمار می رود، با عنوان پنج داستان در بین شهروندان معروف است، یکی از نشانه های شهر گوانجو به شمار می رود که  28 متر ارتفاع دارد و 16 متر عرض دارد.

پارک یوکزیو
پارک یوکزیو

جزیره شامیان  (Shamian Island)

شامیان که پیش تر با نام Zhongliusha و یا Shicuizhou ، شناخته می شد، یک جزیره شنی است ، که در بخش Liwan شهر گوانجو در استان گوانگ دونگ واقع شده است. نام جزیره به لحاظ لغوی در چینی به معنای « پوشیده از شن » می باشد. دورتادور این جزیره را آب پوشانده است، این جزیره درست شبیه به یک کشتی بسیار بزرگ است که در کناره آبهای ساحلی پهلو گرفته باشد. وقتی کمی با دقت بیشتر به این جزیره توجه کنید، خواهید دید که ضرافت خاصی در ساخت این جزیره به کار برده شده است. جزیره Shamian ، منطقه بسیار مناسبی برای قدم زدن است. در کل این جزیره 900 متر طول و 300 متر عرض دارد و این یعنی حتی اگر کسی 2 بار دورتادور جزیره پیاده روی کند باز هم خسته نخواهد شد. جزیره Shamian  حال و هوای متفاوت و موزونی از زندگی را نمایش می دهد. مشکلاتی چون تراکم ترافیکی و آلودگی ناشی از گازهای ماشینی ، در این منطقه دیده نمی شود. همانطور که گفته شد، قدم زدن در این جزیره بسیار دل انگیز است ، بلوارهای این جزیره کوچک درست مانند باغهای تزئینی ساخته شده اند و عبور از میانه شان احساس خوشی به انسان می دهد و همزمان منظره زیبای رودخانه مروارید را نیز در طول مسیر نظاره گر باشید. درطول مسیر پیاده روی انواع رستوران ها و کافه ها با خوردنی های لذیذ پذیرای بازدید کنندگان هستند  


جزیره شامیان
جزیره شامیان