ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


کلیسای بوم ژیزوس گوا     Basilica of Bom Jesus goa

کلیسای بوم ژیزوس گوا که به کلیسای زاویر مقدس مشهور است و یکی از جاذبه های گردشگری گوا محسوب می شود ، همراه با مومیایی زاویر مقدس در منطقه گوای کهنه شهرت و جذابیت ویژه ای دارد. کار ساخت این کلیسا از سال 1594 میلادی آغاز شده ودر سال 1605 به پایان رسیده است که ساختن این کلیسا 11 سال طول کشید  کل هزینه سا خت کلیسا را یک مرد پرتغالی اهدا کرده است. پیکر مومیایی شده زاویر مقدس مُبلغ اسپانیایی در تابوتی شیشه ای و بر روی یک طاق بلند و در پشت حصار شیشه ای قابل رویت است . فرانسیس زاویر مقدس، نخستین مبلغ مسیحیت در گوا بود که سال 1542 وارد گوا شد و 10 سال در اینجا ماند و طی این 10 سال به ژاپن، مالزی، اندونزی و سری لانکا هم سفر کرد. در راه رسیدن به چین، بیمار شد و در روز سوم دسامبر 1552 در یک جزیره درگذشت .او قبل از مرگ وصیت کرده بود در هر کجای دنیا که بمیرد باید پیکرش را به گوا بیاورند. گفته می شود به خاطر همین وصیت چهار ماه پس از مرگ زاویر، گور او را گشودند و جسد را دست نخورده یافتند، یعنی جسد بطور معجزه آسایی نگندیده بود. اکنون در این کلیسا آرمیده است. هر ده سال یکبار جسد را از طاق بیرون می آورند تا بازدیدکنندگان کلیسا بتوانند او را از نزدیک ببینند.

کلیسای بوم ژیزوس گوا
کلیسای بوم ژیزوس گوا

 

 معبد ماهالاسا گوا (خداي مونث)     Temple Mahalasa goa

معابد گوا از جمله مکانهای دیدنی هند میباشند که  باز دید از ان برای بازدیدکنندگان بسیار جالب میباشد بیشتر این اماکن دیدنی گوا بیشتر در گوای قدیم واقع شده است معبد ماهالاسا (خداي مونث) گوا یکی از معروفترین معابد هند است  اين معبد به خاطر زنگ بسيار بزرگي كه دارد مشهور است. اين زنگ فقط در زمان شهادت شهود به صدا در مي آيد. بعضی ها معتقدند که معبد خدای مونث ( ماها لاسا ) ابتدا در نپال بوده است ، ولی در طول حمله مغول به گوا منتقل شده است .روز يكشنبه روز مقدس معبد مي باشد و مراسم خاصي در اين روز انجام مي پذيرد.اعتقاد بعضي بر اين است كه اين معبد در ابتدا در نپال بوده و در طول حمله مغولها به گوا انتقال يافته است.


معبد ماهالاسا گوا (خداي مونث)
معبد ماهالاسا گوا (خداي مونث)

 پناهگاه پرندگان دکتر سلیم علی گوا     Dr. Salim Ali Bird Sanctuary

پناهگاه پرندگان دکتر سلیم علی گوآ در فاصله بسیار کمی از Panaji و بر بلندای Chorao، جزیره ای واقع در Mandovi، قرار دارد. این پناهگاه زیبا به دنبال نام پرنده شناس هندی نام گذاری شده است. اسکله کشتی Chorao در اسکله Ribandar  در ساحل جنوبی رودخانه Mandovi واقع شده و در این اسکله قایق های متعددی برای جابجایی توریست ها تعبیه شده اند. این پناهگاه پر از درختان مانگرو بوده و در تمامی طول سال پذیرای شماست ولی بهتر است در ماه اکتبر و مارس از اینجا دیدن نمایید تا شاهد مهاجرت شکوهمند این موجودات دوست داشتنی باشید.

پناهگاه پرندگان دکتر سلیم علی گوا
پناهگاه پرندگان دکتر سلیم علی گوا

 

تندیس گاندی در گوا

تندیسی زیبا از گاندی رهبر آزادی‌خواه هندی در گوا ساخته‌ شده است که یکی از پر عکس‌ترین مکان‌های محبوب گردشگران است.


تندیس گاندی در گوا
تندیس گاندی در گوا