ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


برج‌های دوقلوی پتروناس   Petronas Towers

این برج ها  از بلندترین آسمان خراشهای جهان هستند که در شهر کوالالامپور در کشور مالزی قرار گرفته‌اند. برجهای دوقلو با احتساب آنتن بالای برجها، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعاً ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل هستند. همچنین پل طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل می‌کند. ارتفاع این پل از سطح زمین ۱۷۵ متر و طول آن ۵۶ متر است. کار ساخت این برجها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در زمانی کوتاه در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. دولت مالزی ساخت این برجها را به عنوان نماد پیشرفت اقتصادی این کشور در دستور کار خود قرار داد. امروزه برج‌های دوقلو پتروناس به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل شده‌اند. معمار این بنا سزار پلی است شایان ذکر است به دلیل نزدیکی این برجها به مرکز نمایشگاههای مالزی    KLCC  این برجها نیز به اشتباه به برجهای KLCC معرفند به شکلی که در سرتاسر جاده‌های مالزی، تابلویی که شما را به سمت این برجها هدایت می‌کند و عکسی از برجها را نیز داراست به این برجها با همان نام KLCC اشاره مینماید. این برجها توسط مهندسان ژاپنی‌ و کره‌ای‌ که هر کدام یکی از برجها را طی مسابقه‌ای برای تکمیل پروژه ساخته ‌اند و سپس دو برج با پلی به هم متصل شده‌اند. این برجها جزو بلندترین برجهای دوقلوی دنیا به شمار می‌روند. در طبقه پایین برجها مجتمع خرید بزرگ سوریا قرار دارد. البته به توریستها خرید از این مجتمع به دلیل گرانی برخی اجناس در آن توصیه نمی‌شود. در طبقه پایین KLCC آکواریم زیبایی قرار دارد نمایندگی شرکت سونی و اغلب مارکهای لباس شاید از مراکز دیدنی این برج باشند. در طبقه بالای فروشگاههای برج، سینما و فروشگاه کتاب بزرگی قرار دارد.

برج های دو قلو پتروناس
برج های دو قلو پتروناس

آکواریوم کلس   Aquaria KLCC

این آکوایم در مرکز کوالالامپو و در زیر مرکز کنوانسیون کوالالامپور واقع شده است .این آکواریم 60.000 فوت مربع مساحت دارد و در دو سطح با یک تونل 90 متری به هم متصل می شوند. در این آکواریوم بیش از 5000 جانور آبزی از 200 گونه مختلف از مالزی و سراسر جهان جمع آوری شده اند و این آکواریوم جزو جاذبه های زیبای کوالالامپور به حساب می آید.

آکواریوم کلس
آکواریوم کلس

پارک پرندگان کوالالامپور   Kuala Lumpur Bird Park

پارک پندگان یک مجموعه 20.9 هکتاری است که برای عموم آزاد است و جزو جاذبه های معروف کواالامپور محسوب می شود که به طور متوسط سالیانه حدوود 200 هزار بازدید کننده از این پارک دیدن می کنند. در مجاور این پارک دریاچه ی زیبایی وجود دارد و در پارک بیش از 3000 پرنده از 200 گونه مختلف در لانه محافظت می شوند که 90% این پرندگان محلی و 10% پندگان از خارج از کشور وارد شده ند.

 

 

پارک پرندگان کوالالامپور
پارک پرندگان کوالالامپور

برج کوالالامپور   Kuala Lumpur Tower 

برج کوالالامپور که به برج کی‌ال نیز مشهور است، یک برج بلند واقع در کوالالامپور مالزی است. این برج در سال ۱۹۹۵ به منظور کارهای مخابراتی ساخته شده است و به همین علت آنتنی در بالای آن نصب شده است. بلندی این برج به ۴۲۱ متر می‌رسد و در رده پنجمین برج بلند گیتی قرار می‌گیرد. این برج برای دسترسی به طبقات بالا از پلکان عمودی و آسانسور بهره می‌گیرد. طبقات بالای این برج دارای یک رستوران گردان می‌باشد که بوسیله آن، برای کسی که شام می‌خورد پشت زمینه‌ای زیبا از شهر دیده می‌شود. این برج همچنین بصورت یک رصد خانه نجوم اسلامی نیز عمل می‌کند و از آن به هلال ماه نگاه می‌کنند تا آغاز ماه‌های عربی رمضان، شوال و ذی‌الحجه را تشخیص دهند و عید روضه و عید فطر و عید قربان را جشن بگیرند.

 

 

برج کوالالامپور
برج کوالالامپور

غارهای باتو    Batu Caves

باتو کیو نام معبدی در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوالالامپور در کشور مالزی است. این معبد به دلیل نزدیکی به تپه‌ها و مجموعه غارهای اطرافش و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع شده‌است، به معبد غارهای باتو شهرت دارد. این معبد یکی از معروفترین معابد دین هندو در خارج از کشور هندوستان می‌باشد. سالانه بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از این معبد دیدن می‌کنند که از این رو این معبد را به یکی از پر بازدیدترین اماکن مذهبی جهان بدل کرده‌است. در بین مردم هندوی مالزی، شهرت غارهای باتو کیو به میلیون‌ها سال می‌رسد، زمانی که بومی‌های منطقه از غارها بعنوان سرپناه استفاده می‌کرده‌اند. در سال ۱۸۹۱ یک بازرگان مشهور هندی در مالزی، این معبد را به یکی از بزرگان تاریخ مذهبی هندو پیشکش کرد و مجسمه امروزی را بنا نهاد و در سال ۱۹۲۰ تعداد ۲۸۶ پله برای دسترسی آسان تر زائران به غارهای این معبد، در دامنهٔ این تپه ساخته شد.

 


 

غارهای باتو
غارهای باتو

میدان مردیکا کوالالامپور    Merdeka Square, Kuala Lumpur

میدان مردیکا یا داترن مردیک در کوالالومپور، مالزی واقع است. این میدان در جلوی ساختمان سلطان عبدالصمد واقع شده است. در اینجا بود که پرچم اتحاد پایین آورده و پرچم مالزی برای اولین بار در نیمه شب ۳۱ اوت ۱۹۵۷ برافراشته شد. زان پس میدان مردیکا مکانی معمول برای رژه سالانه مردیکا بوده است.

میدان مردیکا
میدان مردیکا

موزه هنر های اسلامی مالزی    Islamic Arts Museum Malaysia

موزه هنرهای اسلامی مالزی از بهترین جاذبه های مالزی بزرگ‌ترین موزه جنوب شرق آسیا در کوالالامپور پایتخت مالزی در سال 1998 افتتاح شد.این موزه دارای سالنها و اتاقهای متنوعی است که در آنها آثار قدیمی و فرهنگی موجود است. این موزه به‌ طور متوسط میزبان بیش از هفت هزار آثار باستانی و تاریخی مختلف از کشورهای مسلمان جهان است.این آثار باستانی، تاریخی شامل طیف وسیعی از آثار از جواهرات، ادوات جنگی، ظروف، پارچه و البسه و سکه‌های مربوط به دوره‌های اسلامی و آثار معماری و ماکت مساجد معروف مسلمانان در جهان و نسخه خطی قرآن می‌باشد.این موزه که از مهمترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور است شامل دوازده گالری است که انواع فرش، کاشی، سرامیک، سکه های قدیمی، جواهرات، ادوات جنگی، نسخه خطی، پارچه ها و قرآن ها در آن به نمایش گذاشته شده اند.در این موزه بخش هایی برای معرفی هنر و معماری ایرانی اسلامی و هنر چین و هند وجود دارد که در این میان هنر ایرانی جلوه ویژه ای به این موزه بخشیده است. طبقات پایینی این موزه به سبک ایتالیایی ساخته شده و مختص برگزاری نمایشگاه های غیر دائمی است در حالی که دو طبقه فوقانی آن محل نگهداری و نمایش مجموعه های دائمی آثار هنری می باشند.در این موزه هفت هزار اثر نگهداری میشود که در نوع خود جزو بزرگترین موزه های جنوب شرق آسیاست. معماری اسلامی به زیبایی در این بنا بکار رفته است گنبد زیبای آن با کاشی های فیروزه ای رنگ و سر در ورودی ساختمان که با نقوش اسلامی کاشی کاری شده همه نشان از موزه ای برای هنرهای اسلامی است این موزه از دیدنیهای کوالالامپور مالزی به حساب میاید.

 

موزه هنرهای اسلامی
موزه هنرهای اسلامی

مسجد ملی مالزی   National Mosque of Malaysia

مسجد نِگارا، یا مسجد ملی مالزی، از مساجد شهر کوالالامپور پایتخت مالزی است. این مسجد گنجایش ۵۰۰۰ نیایشگر را دارد و در میان ۱۳ هکتار باغ واقع شده‌است. این مسجد در ۱۹۶۵ تأسیس شد اما اخیراً بازسازی‌هایی در آن صورت گرفت و کاشی‌های مرمر و حوضچه‌های زیبا و منارهٔ جدید ۷۳ متری به شکوه آن افزوده‌ است. سقف این مسجد به صورت ستاره‌ای ۱۸ پر به نشانهٔ ۱۳ ایالت مالزی و پنج اصل دین اسلام طراحی شده‌ است در نزدیکی این مسجد آرامگاه بزرگان مالزی به نام مقام پهلوان قرار دارد.

.

 

مسجد ملی
مسجد ملی

ساختمان سلطان عبدل الصمد     Sultan Abdul Samad Building    

ساختمان سلطان عبدالصمد واقع در مرکز شهر کوالالامپور که در سال ۱۸۹۷ توسط معمار انگلیسی آ.سی.نورمن ساخته شده است یکی از مشهورترین بناهای شهر است.این ساختمان که در ابتدای تاسیس برای مدیریت اداری منطقه توسط دولت بریتانیا استفاده می شد برای چندین دهه مورد استفاده دادگاه عالی و دیوان عالی بود تا اینکه پس از احداث شهر اداری پوترا جایا و انتقال این دادگاه ها به کاخ دادگستری در آنجا، به محلی برای بازدیدگنندگان در آمده و امروزه یکی از جاذبه های توریستی شهر کوالالامپور به شمار میرود. برج ۴۰ متری ساعت، طاقهای قوسی و بر فراز آن گنبدهای مسین جلوه ویژه ای به این ساختمان داده است. ساختمان سلطان عبدالصمد روبروی میدان استقلال واقع شده است.

 

ساختمان سلطان عبدل الصمد
ساختمان سلطان عبدل الصمد

معبد تین هو   Thean Hou Temple

معبد تین هو بزرگ ترین معبد چینی های مالزی و از مهمترین جاذبه های مالزی است. این معبد بزرگ و زیبا که از دیدنیهای کوالالامپور مالزی میباشد بهترین وقت برای بازدیدش زمان سال نوی چینی هاست که همه جا با مجسمه های زیبایی تزیین شده و فانوس های قرمز رنگ چینی محوطه معبد رو پوشاندند.این معبد چینی شگفت انگیز در بالای تپه کوچکی قرار دارد و دارای تالار هایی چند منظوره با سقف طلایی و ردیف هایی از فانوس های آویخته می باشد. داخل معبد سه مجسمه بزرگ با سه خدای اصلی رو به روی در ورودی قرار دارد که اولی خدای ثروت، دومی خدای قدرت و سومی خدای سلامت.در داخل معبد بر روی زمین، مجسمه 12 حیوان مربوط به تقویم چینی وجود دارد. بسیاری از چینی ها این محل را برای مراسم عروسی خود برگزینند. همچنین زائران و بازدید کنندگان می توانند برای آگاهی از طالع خود از طالع بین هایی که در معبد این خدمات را انجام میدهند بهره بگیرند. این معبد از بهترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور است.

معبد تین هو
معبد تین هو

 مسجد جامع کوالالامپور  Jamek Mosque

مسجد جامع کوالالامپور از کهنترین مساجد مالزی و قدیمی‌ترین مسجد کوالالامپور است. این مسجد در محل به هم پیوستن دو رود کلانگ و گومباک در محله تون پرئا واقع شده است. معمار هوبوک، طرح اصلی مسجد را در سال ۱۹۰۹ ریخت و مسجد ساخته شد. به دستور سلطان سلانگور، نخستین نماز جمعه در همان سال در این مسجد برگزار گردید. محل بنا این مسجد، پیشتر قبرستان مردم مالایی بود. پیش از بنا شدن مسجد نگارا، این مسجد اصلیترین مسجد کوالالامپور بود. سبک معماری این مسجد دارای ویژگی‌های مغولی و مراکشی است و نشانه‌هایی از طرح‌های اسپانیایی نیز در آن دیده می‌شود.

 

.
مسجد جامع کوالالامپور
مسجد جامع کوالالامپور

پارک آبی سان ‌وِیsunway lagoon  

سان‌ وِی، پارک آبی دوست داشتنی شهر کوالالامپور است. این پارک به دلیل محیط بسیار سرسبز و طبیعت زیبای و ساحل های شنی (یکی از زیباترین ساحل های ساخته شده به دست انسان)، هرساله گردشگران فراوانی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند. سان ‌وِی مرکز خرید زیبایی دارد که به سبک معماری مصری ساخته شده است. در آن، زمینی نیز برای پاتیناژ وجود دارد.موج سواری روی آب یکی از اصلی ترین جاذبه های پارک آبی سان وی کوالالامپور است. ترن هوایی های هیجان انگیز، پل معلق که ۴۲۸ متر ارتفاع دارد، باغ وحش تقریبا بزرگی که دقیقا حس حیات وحش را به بازدیدکننده ها منتقل می کند و پیاده روی در ساحل نیز از دیگر جذابیت های پارک آبی هستند.این مجموعه که در بیرون شهر کوالالامپور است مجموعه ای از یک شهر بازی،دنیای آب و باغ وحش است.در دنیای آب این مجموعه استخر های بازی و شنای کودکان و بزرگسالان، استخر موج، رودخانه خروشان و سرسره های بزرگ و متنوع آبی طراحی و اجرا شده است.ایجاد  دو برج قلعه مانند در دو سوی این پارک و ارتباط این دو برج با یک پل کابلی(طناب) و با کف چوبی آنهم در ارتفاع بسیار بالا و عبور از روی آن توسط افراد واقعا زیبا و دیدنی بود.ارتفاعی که زیر پای خود دریاچه های بزرگ و استخر های شنا و افراد مشغول تفریح در آن را میتوان دید.و بدین طریق از روی پل چوبی کم عرضی (حدود یک متر) طولی حدود 2 کیلومتر را در ارتفاع بالا می توان طی کرد.سر خوردن از سر سرهای آبی (با تیوپ و یا بدون تیوپ) گردش در یک مسیر آرام آبی بر روی تیوپ بادی و گذز از زیر تونلها و آبشار های مصنوعی ساخته شده از دیگر زیبایی های این مجموعه است.در این مجموعه زنان و مردانی با لباسهای سرخپوستی و با نیزه ای در دست و صورت های رنگی با مردم عکس می گرفتند.در قسمتی دیگریک سطل بزرگ در ارتفاع وجود داشت که به مرور از آب پر می شد و بر روی افرادی که زیر آن لحظه شماری ریختن آب را می کردند،واژگون می شود. شهر بازی از دیگر قسمت های این مجموعه بزرگ است.بازیهای بزرگ و هیجان انگیزی که واقعا انسان حتی از دیدن آنها وحشت می کند چه رسد به سوار شدن در آنها.موزه انواع سنگها و باغ وحش از دیگر سرگرمی های آن است.

پارک آبی سان وی
پارک آبی سان وی

موزه ملی کوالالامپور   National Museum

موزه ملی مالزی یا موزه نگارا واقع در مرکز شهر کوالالامپور، مجموعه ای بسیار مجلل است كه به سبك مالایی قدیم می باشد و در 31 اوت 1963میلادی افتتاح شد و از مهمترین جاذبه های مالزی است. بر دیواره های ورودی موزه نقوشی از نمادهای مختلف فرهنگ و تاریخ مالزیایی طراحی شده است. این موزه در یک طرف باغهای دریاچه کوالالامپور تامان تاسیک پردانا قرار دارد.این ساختمان به شیوه سنتی معماری مالزی ساخته شده است و موزه اصلی این کشور و از مهمترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور به شمار می رود که تاریخ این کشور و فرهنگ عادته، هنرها، صنایع دستی، اسلحه و سکه های قدیمی در آن را نشان می دهند.این موزه 109.7 متر طول و 15.1 عرض دارد. ازجالب‌ترین بخش‌های موزه، می‌توان به ویترین‌های فرهنگی در بنای اصلی اشاره كرد، گنج‌هایی از كشتی‌های غرق‌شده و خانه‌ای پادراز در حیاط كه قبلاً به سلطان ترنگانو تعلق داشته است.

 

موزه ملی کوالالامپور
موزه ملی کوالالامپور