ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


کولوسئوم  colosseum  

کولوسئوم بزرگترین و با ابهت ترین آمفی تئاتر در رم است . این سالن حدوود 60 هزار نفر ظرفیت دارد که در قدیم برای مباره حیوانات با هم و مردان با حیوانات و گلادیاتورها از آن استفاده می شد این بنا در مرکز شهر رم واقع شده است و از بتون و شن و ماسه ساخته شده است. این بنا اگر چه با گذشت زمان و عوامل طبیعی مثل زلزله و سنگ دزدان دریایی آسیب دیده ولی همچنان نمایان گر امپراتوری رم می باشد.

کولوسئوم
کولوسئوم

 موزه واتیکان Vatican museums 

موزه واتیکان با 42 هزار متر مکعب مساحت ویک درب برنز عظیم است که آثار گرانبها از هنر در اینجا جمع آوری شده که حدوود 50 هزار اثر آن در خزانه و انبار موزه نگهداری می شود در این موزه آثاری چون نقاشی و مجسمه سازی فوق العاده زیبای هنرمندان مشهوری همچون میکل آنژ و جولیانودا نگهداری می شود که می توان از آثار گرانبها دیدن کرد.

موزه واتیکان
موزه واتیکان

پانتئون  pantheon

یک اثر تاریخی  ساختمانی دایره ای با رواق گرانیت بزرگ است با بزرگترین گنبد آجری تاریخ معماری که قطر این گنبد دایره شکل حدوود 43 متر می باشد.یک ساختمان مربعی شکل در مقابل پانتئون است که پیزا دلا رتندا نام دارد.  این اثر یک محل افسانه ای در تاریخ شهر رم است . پانتئون یک معبد کوچک اختصاص داده شده به همه خدایان رومی بود این بنا بین 25و27 سال قبل از میلاد مسیح احداث شده است .در واقع پانتئون ترکیبی از یک ساختار استوانه ای به وضوح رومی باستان های ردیف بیرونی پر زرق و برق که الهام گرفته از یونان است.

 

پانتئون
پانتئون

 قلعه سنت آنجلوcastel san tangelo 

قلعه سنت آنجلو یکی از مهمترین مکان مقدس در شهر رم است که در کنار رود تیبر(towered)  نیز بنا شده است. این بنای تاریخی از 3 بلوک تشکیل شده است. توسط پادشاه هادریان دستور ساخت این قلعه را به عنوان آرامگاه خود و خانواده اش داد کل ساختمان را با سنگ مرمر و مجسمه های گرانبها پوشیده شده است که بعدها آن آرامگاه را به قلعه تبدیل کردند و مجسمه هادریان را در آن نهاده اند و بعد ها آنجا را اصلاح کرده و بازسازی کردند و پس از تبدیل شدن به قلعه آن را با برج های اضافی و دیوار و سنگر تقویت شده و در طول زمان از تاخت و تازهای قرون وسطایی در حال حاضر قلعه ای غیر قابل بحث تبدیل شده است.

 

قلعه سنت آنجلو
قلعه سنت آنجلو

 چشمه تروی  trevi fountain  

این چشمه در منطقه تروی شهر رم واقع شده که 26.3 متر ارتفاع و 49.15 عرض دارد که بزرگترین چشمه به سبک باروک در رم و یکی از معروف ترین چشمه در جهان است.این چشمه از سنگ های تراورتن ساخته شده است که زیبایی فوق العاده ای دارد. گردشگران دلایل متفاوتی برای انداختن سکه در حوض فواره تروی دارند، از یافتن عشق گرفته تا بازگشتن به شهر رم. وقتی سکه خود را در این حوض انداختید و آرزو کردید، نوبت به گشت و گذار در این شاهکار سبک باروک می رسد. مجسمه این فواره، نپتون است که گاری صدف شکلی را می راند که اسب های دریایی آن را می رانند. البته لازم نیست نگران سکه هایی که به آب می اندازید باشید، زیرا پولی که هر روز از این فواره جمع می شود (حدود 3500 دلار) برای حمایت غذایی از فقرای شهر خرج می شود.

چشمه تروی
چشمه تروی

برج کج پیزا   piazza deimiracoli

 اینبرج با ارتفاع 55.86 متر در قسمت بلندتر و در قسمت کوتاه تر 56.67 متر و به وزن 14500 تن در شهر توسکانی ایتالیا بنا شده است.این بنا به عنوان یک مرکز مهم از هنر قرون وسطی اروپا است و یکی از بهرین مجتمع معماری در جهان . این بنا در یک مربع در کنار 3 بنای بزرگ مذهبی دیگر:کلیسای جامع پیزا، در پیزا تمعید و قبرستان پیزا احداث شده است.

برج پیزا
برج پیزا

طاق کنستانتین  Arch of Constantine  

این بنا بین کلوسئوم و پالاسیوم واقع شده است که به مناسبت پیروزی کنستانتین یکم در مقابل ماکسنتیوس ساخته شده بود که بزرگترین طاق در رم شناخته شده است. قوس این طاق 21 متر ارتفاع و25.9 متر عرض و7.4 متر عمق دارد که مجسمه های زیبایی بر روی آن نصب کرده اند.

طاق کنستانتین
طاق کنستانتین

ستون تراژان  Trajan column

یک ستون در رم است که در شمال شهر رم واقع شده که نماد پیروزی امپراتور روم تراژان در جنگ بوده است این ستون توسط آپولودور دمشقی ساخته که مجلس سنا دستور ساخت آن را داده بود. که معروفترین نقاشی برجسته مارپیچآن یاد آور جنگ میان ومیانبوده است. این ساختار حدوود 30 متر ارتفاع و 35 متر عرض پایه دارد که از سنگ مرمر ساخته شده است و در بالای ستون مجسمه تراژان نیز بنا شده است.

ستون تراژان
ستون تراژان

گالری بورگزه  Borghese gallery

یک گالری هنری در روم ایتالیا و در ویلای بورگزه واقع شده است .گالری بورگزه بخش قابل توجهی از مجموعه هایی همچون نقاشی، مجسمه سازی و آثار باستانی توسط کاردینال بورگزه برادر زاده پاپ پنجم جمع آوری شده است که تمامی آثار از هنر مندان مفروف جهان است و در حال حاضر برای دیدن عموم به نمایش گذاشته شده است.

گالری بورگزه
گالری بورگزه

 کلیسای سنت پیتر  st peter basilica

کلیسای سنت پیر یک کلیسای رنسانس ایتالیایی در شهر وم و نزدیک رود تیبر در منطقه واتیکان قراردارد که جزو مروف ترین کارهای رنسانس توسط هنرمندان معروف جهان بنا شده است و یکی از بزرگترین کلیساهای جهان و مقدس ترین کلیسای کاتولیک نیز محسوب می شود.

کلیسای سنت پیتر
کلیسای سنت پیتر

پله های اسپانیایی  Spanish steps

پله های اسپانیا، یکی از دیدنی های رم ایتالیاست،که عریض ترین و طویل ترین پلکان کل اروپاست. این پله ها از شیب تند بین پیازا دی اسپاگنا ( Piazza di Spagna ) و پیازا ترینیتا دی مونتی ( Piazza Trinita dei Monti ) میگذرد و به کلیسای پیازا ترینیتا دی مونتی میرسد در بالای آن قرار دارد. این پله ها بین سال های ۱۷۲۵– ۱۷۲۳برای نزدیک کردن سفارت اسپانیا به منطقه مقدس واتیکان ساخته شدن و میدان ترینیتا دی مونتی رو به میدان اسپانیا پیوند می دن. در حالیکه از پله ها بالا میروید در سمت راست شما خانه ای است که جان کیتس ( John Keats ) شاعر انگلیسی در آنجا زندگی میکرد و در سال 1821 از دنیا رفت. این خانه هم اکنون موزه ای از خاطرات نسل ادبیات عاطفی انگلیسی است. در امتداد همین مسیر کاخ کاردینال سابق لورنزو سایبو ماری ( Lorenzo Cybo de Mari ) واقع شده که مربوط به قرن پانزدهم است. تعداد پله ها ۱۳۸ تاست و امروزه پله های اسپانیا در ایام مختلف سال، میزبان برنامه های گوناگون است در ماه مه اون رو پر از گل های آزالیا می کنند و گاهی تبدیل به محل فروش انواع گل ها می شه.

پله های اسپانیایی
پله های اسپانیایی

پیازا ونزیا  piazza venezia

پیازا ونزیا یک مربع بزرگ در میدان مرکز در رم است که بنای تاریخی اختصاص داده شده به شاه ویکتور امانوئل دوم و اولین پادشاه ایتالیا است که بین سال های 1855 و 1911 ساخته شده است و از جنس سنگ مرمر سفید می باشد  و در مهمترین قسمت مرکز شهر بنا شده است که جشن ها و سخنرانی ها در این میدان برگزار می شود.

پیازا ونزیا
پیازا ونزیا