ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


برج  ‏CN‎

این برج بلند 553 متری که سمبل شهر تورنتو نیز به شمار می رود ، یکی از اصلی ترین جاذبه های دیدنی شهر است که کمتر ‏کسی پیدا می شود که بازدید از این برج را از دست بدهد. این برج که در جنوب شهر قرار دارد از تمام نقاط شهر به راحتی قابل ‏مشاهده است. بازدید کنندگان این برج می توانند به بالای برج سفر کرده و نمایی از شهر و دریاچه اونتاریو را از این فاصله ببینند ‏و در رستوران های آن با نمای زیبایی از شهر به غذاخوردن بپردازند. برج ‏CN‏ در سالهای 1972 تا 1976 ساخته شد و تا مدتها ‏بلندترین برج دنیا بود ولی امروزه برج های بلندتر جای آن را در لیست بلندترین ها گرفته اند. ‏‏بلندترین نقطه از این برج که بازدیدکنندگان می توانند از آنجا شهر را تماشا کنند 447 متر بالای سطح شهر است  برای افرادی که دنبال هیجان و ماجراجویی هستند ، امکان قدم زدن در کناره های این برج نیز وجود دارد که به ‏Edge Walk‏ ‏معروف است که افراد هیجان طلب می توانند در روی لبه ی خارجی برج به عرض 1.5 متر در فاصله 365 متری قدم بزنند و ‏شهر را زیر پای خود ببینند 

برج CN   ‏
برج CN ‏

 

موزه رویال اونتاریو  ‏Royal Ontario Museum

موزه رویال اونتاریو ‏Royal Ontario Museum‏ که به ‏ROM‏ نیز معروف است یکی از اولین موزه های کاناداست که ‏مجموعه ای فوق العاده از نمایشگاه های بزرگ جهان را در خود جای داده است که مربوط به دوره های متفاوتی نیز می شود. ‏‏ موزه ی وسیعی است که به فرهنگ و تاریخ طبیعی اختصاص دارد و این موزه پنجمین موزه ی بزرگ آمریکای شمالی است . در این موزه بیش از شش میلیون اثر هنری و طبیعی در چهل گالری نگهداری می شود . موزه ی سلطنتی انتاریو ، بزرگترین موزه در کاناداست و مجموعه های نفیس آن ، مانند اسکلت دایناسورها ، آثاری از شرق نزدیک ، آثار هنری آفریقا و آسیای شرقی ، آثار تاریخی اروپا و آثار هنری کانادا ، بسیار دیدنی هستند .

  موزه رویال اونتاریو
موزه رویال اونتاریو

گالری هنری اونتاریو ‏‏

این گالری یک ساختمان مدرن منحصر به فرد در غرب شهر است. در طول سال نمایشگاه های مدرن مختلفی در این گالری ‏برگزار می شود که معروف ترین آنها مجموعه کارهای هنری کانادایی ، آفریقایی ، اقیانوسیه و اروپایی می شود. این گالری ‏کلکسیونی از نقاشی های هنرمندان کانادایی را نیز در بر دارد این مجموعه شامل بیش از ۸۰۰۰۰ قطعه از آثار قرن اول تا به امروز است. گالری دارای ۴۵۰۰۰ متر مربع (۴۸۰۰۰۰ فوت مربع) فضای فیزیکی است که آن را به یکی از بزرگترین گالری‌های آمریکای شمالی تبدیل نموده. مجموعهٔ ویژه شامل بزرگترین مجموعهٔ هنر کانادا از آثار دورهٔ رنسانس تا دورهٔ باروک، هنر اروپا، هنر آفریقایی و اقیانوسی، و یک مجموعهٔ مدرن و معاصر می‌باشد.


گالری هنری اونتاریو ‏‏‎
گالری هنری اونتاریو ‏‏‎

‏ ‏‏

 

 کازا لوما ‏ Casa Loma

کازا لوما قلعه ای زیبا یادآور قرون وسطی می باشد. قصر کازالوما در طی یک دوره سه ساله از سال 1911 تا 1914 ساخته شد کازالوما یا کاسالوما  واژه اسپانیایی به معنای خانه روی تپه است ، که این قصر در مرکز شهر تورنتو واقع شده است این قلعه برای فردی به نام هنری پلات که یک مولتی میلیونر کانادایی بود ‏ساخته شد قصر کازالوما شامل پنج هکتار باغ ، سه طبقه ، زیر زمین ، اصطبل است . هر طبقه شامل اتاق های مجلل ، راهروهای مخفی است به شرح زیر است : طبقه همکف شامل : تالار بزرگ ، کتابخانه ، اطاق نهارخوری ، اتاق ویژه مطالعه سر هنری ، اتاق ویژه سیگار کشیدن ، اتاق بیلیارد ، اتاق بلوط است .  طبقه دوم شامل : سوئیت سر هنری ، حمام سر هنری ، سوئیت بانو  ، حمام بانو  ، سوئیت مهمان ، اتاق پنجره دار و اتاق گرد است ، طبقه سوم شامل پله های منتهی به برج و اتاق های گوناگون است ، یک تونل 244 متری هم در زیرزمین این  قصر ساخته شده است . این قلعه نزدیک به 100 اتاق و دهها حمام دارد ‏‏.

قلعه کازا لوما
قلعه کازا لوما

باغ وحش تورنتو ‏‏ ‏

تورنتو باغ وحشی وسیع دارد که شامل مجموعه ای از صدها حیوان مختلف می شود که در" ‏Red River‏ " و 40 کیلومتر شمال ‏شرق مرکز شهر قرار دارد. یکی از جاذبه های اصلی این باغ وحش پانداها هستند ، پانداها از سال 2013 وارد این باغ وحش شدند ‏و امروزه یکی از پرطرفدارترین حیوانات این باغ هستند. این باغ وحش بخش های متفاوتی دارد و حیوانات مربوط به هر منطقه ‏را در آن نگهداری می کنند. برای مقال بخش مربوط به آمریکای شمالی آن مجموعه ای از خرس های گریزلی را در خود ‏نگهداری می کند‏‏ .این باغ وحش دارای مساحتی 27 هکتاری می باشد و دارای 7 بخش یا قسمت می باشد.

باغ وحش تورنتو ‏‏ ‏‎
باغ وحش تورنتو ‏‏ ‏‎

 

Hockey Hall of Fame  تالار مشاهیر هاکی  ‏‏

ساختمان مشهور هاکی که در تورنتو قرار دارد مربوط به تاریخچه هاکی روی یخ در این کشور می شود. این ساختمان هم یک ‏موزه است هم تالار مشاهیر که در آن نمایشگاههایی درباره بازیکنان هاکی ، تیم های مختلف ، رکوردها و جام هایی که طی ‏سالیان مختلف کسب شده اجرا می شود. این تالار اولین بار در سال 1943 تاسیس شد. ‏ ‏

‎  تالار مشاهیر هاکی
‎ تالار مشاهیر هاکی

 

 دهکده ‏Black Creek Pioneer ‏‏‏

این دهکده یک موزه تاریخی فضای باز در تورنتو است که در غرب دانشگاه یورک قرار دارد. این دهکده دارای ساختمان هایی ‏می باشد که مربوط به قرن 19 می شوند و تمامی آنها دکوری به سبک سالهای 1860 دارند. اکثر این ساختمان ها از مکان ‏اصلیشان برداشته شده و به این منطقه آورده شده اند و برخی از آنها به شکل ساختمان های اصلی در این منطقه بازسازی شده اند.

   ‏Black Creek Pioneer ‏‏‏‎دهکده
‏Black Creek Pioneer ‏‏‏‎دهکده

میدان دانداس ‏(Dundas Square)‎‏‏‏

میدان دانداس در ‏Downtown Toronto‏  واقع شده است. این میدان یکی از معروف ترین میادین بین توریست ها می باشد و ‏مرکز برگزاری رویدادها و نمایش های هنری مختلفی می باشد. معمولا فستیوال های مختلفی در فصل تابستان در این میدان ‏برگزار می شود. ‏ ‏‏‏

 میدان دانداس
میدان دانداس