ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


پارک گوئل  park guell

پارک گوئل به اسپانیایی Parc Güell بوستانی که شامل عناصر معماری است که در شمال بارسلونا در تپه ال کارمل در منطقه گراسیا بارسلون قرار دارد. این بوستان توسط معمار نامی کاتالان، آنتونی گائودی در بین سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شده است. این مجموعه بخشی از کارهای آنتونی گائودی در میراث جهانی یونسکو می‌باشد.  پارک گوئل یکی از شاهکارهای معماری قرن 19 آنتونی گائودیست است. بارسلونا که شهری ساحلی و پراز زیبایی های طبیعیست منبع سوژه ی این معمار بزرگ شده و اورا به یک معمار اکسپرسیونیسم فرمالیستی معروف کرده. تمام طراحیهای این معمار را می توان در این پارک دید وباید مسیر پیاده روی زیادی رو طی کرد تا به پارک رسید.

 

پارک گوئل
پارک گوئل

کازا میلا بارسلونا   Casa Mila Barcelona

کازاميلا يکي از جاذبه هاي توریستی بارسلونا با نام لاپدررا نيز شناخته مي شود و اکنون در فهرست ميراث فرهنگي يونسکو قرار دارد. اين ساختمان در واقع نماد زندگي اشرافي و غني است. توسط طراح و معماري به نام آنتونيو گائودي ساخته شده است. ساخت آن حدود 5 سال به طول انجاميد. همه ديوارهاي اين بنا از سنگ آهک ساخته شده اند. نماي آن هيچ گونه زاويه اي ندارد و همه لبه هاي آن به صورت گرد و منحني هستند. به طوريکه به آن نمايي نرم بخشيده است. نه تنها معماري خارجی، بلکه معماري داخلي اين ساختمان نيز بسيار جذاب و قابل توجه است. هنگام بازديد از اين بنا با ويژگي هاي متفاوت اين ساختمان همچون طبقات بالا، راه پله، دودکش، اتاق هاي زيرشيرواني و سقف آشنا مي شوید. کازامیلا یکی از برترین دیدنیهای بارسلونا و جاذبه های گردشگری اسپانیاست.

کازا میلا بارسلونا
کازا میلا بارسلونا

کازا بایتو  casa batllo

بنای کازا باتیو یا کازا باتیلو در مرکز بارسلونا یکی از شاهکارهای معمار معروف سبک مدرنیستم کاتالونیایی ، آنتونی گائودی است. ساخت اصل این بنا به سال ۱۸۷۷ باز می گردد که در ابتدا ساده و بدون هیچ مشخصه قابل توجهی بود. در سال ۱۹۰۴ جوزپ باتیو ، گائودی را استخدام کرد تا کل ساختمان را تخریب و از نو بسازد. اما گائودی به او پیشنهاد کرد که بازسازی انجام شود و اصل بنا باقی بماند. نتیجه کار دو ساله گائودی بر روی کازا باتیو ، شاهکاری از رنگ و نقش و منحنی بود. او در طراحی اش تا حد امکان از خط صاف استفاده نکرده است. نام محلی این بنا Casa dels ossos است که به معنای خانه استخوانی است. دلیل این نامگذاری هم ظاهر بیرونی است. بالکن ها شبیه جمجمه و ستون ها مثل استخوان هستند. تمام رنگ های به کار رفته در این ساختمان رنگ های طبیعی اند که گائودی در سفرهای دریایی اش جمع آوری می کرد. اگر به دیدن این اثر هنری بروید به جزییاتی که گائودی در طراحی اش به کار برده است پی می برید. بنای کازا باتیو در خیابان Passeig de Gràcia قرار دارد ، دسترسی به آن از طریق خط سبز مترو امکان پذیر است. توصیه چامگیر به شما بازدید در زمانهایی است که نورپردازی بر روی ساختمان اجرا می شود.

کازا بایتو بارسلونا
کازا بایتو بارسلونا

تپه مون جوییک   Montjuic

یک تپه واقع در نزدیکی مرکز بارسلونا است. از ویژه گیهای آن تعداد زیادی از جاذبه هایی از جمله روستای اسپانیای، چشمه سحر و جادوو موزه mnac که یکی از مهمترین موزه بارسلونا است . این تپه درارتفاع 213 بالا در جنوب شرقی بارسلونا واقع شده است. این تپه قبلا توسط رومی ها به عنوان محل تشریفاتی استفاده می شد وامروزه هم montjuic یک منطقه عمدتا تفریحی با تعداد زیادی مناظر و جاذبه است که بسیاری از آنها نشات گرفته شده از دو روادید مهم که اینجا صورت گرفته که این روادید نمایشگاه بین المللی در سال 1929 و بازی های المپیک در سال 1992 نیز می باشد.

تپه مون جوییک
تپه مون جوییک

Picasso Museum Barcelona      موزه پيکاسو بارسلونا

موزه پيکاسو یکی از بهترین جاذبه های توریستی بارسلونا، همان طور که از نام موزه پيداست، بزرگ ترين مجموعه آثار پيکاسوست. پابلو پيکاسو از جمله هنرمندان مشهور قرن 20 ميلادي در کشور اسپانيا بوده است. اين موزه شامل آثار هنري اين نقاش معروف است و به همين دليل از جمله محبوب ترين و پر بازديدکننده ترين موزه هاي بارسلونا به شمار مي رود به وجود آورنده اين موزه فردي به نام خائومه سابارتس است. سابارتس دوست نزديک پيکاسو بود. ايده آن نيز زماني به ذهن او خطور کرد که مجموعه بزرگي از آثار پيکاسو را در منزل خود ديد و با خود انديشيد مي تواند آنها در جايي همچون موزه در معرض ديد عموم قرار دهد. موزه پيکاسو 5 ساختمان کنار هم دارد که همگي به قرون وسطي تعلق دارند. گردشگران علاوه بر تماشاي آثار هنري پيکاسو، از نوع و نحوه زندگي او نيز اطلاعات کسب مي کنند. در ميان آثار او بايد به نقاشي هايي در سبک هاي مختلف همچون کوبيسم، امپرسيونيسم و ناتوراليسم اشاره کرد. موزه پيکاسو علاوه بر نمايش آثار هنري، محل مناسبي نيز براي برگزاري سمينارها و سخنراني ها در حوزه هنر و به ويژه در مورد پيکاسو و آثارش است. موزه پیکاسو یکی از بهترین دیدنیهای بارسلونا و جاذبه های گردشگری اسپانیا است.

 

 

موزه پیکاسو بارسلونا
موزه پیکاسو بارسلونا

موزه ملی هنر کاتالونیا    Museu Nacional d'Art de Catalunya

این موزه که به اختصار mnac نیز گفته میشود موزه ملي هنر کاتالونيا يکي ديگر از جاذبه هاي توریستی بارسلوناست. اين موزه در سال 1929 ميلادي، محلي براي برپايي نمايشگاه هاي بين المللي بود. اما در سال 1990 ميلادي به موزه تبديل شد. موزه ملي هنر کاتالونيا، از جمله موزه هايي است که خودش بيش از آثار درونش، بازديدکننده را سرگرم مي کند. گردشگران با نگاه به ساختار اين بنا، جذب طراحي زيبايش مي شوند. اين ساختمان قبلا يک قصر سلطنتي بوده است. ساختمان موزه معماري بسيار زيبايي دارد و بايد گفت از جمله موزه هاي محبوب سراسر اسپانياست.

موزه ملی هنر کاتالونیا
موزه ملی هنر کاتالونیا

کلیسای جامع بارسلونا    Barcelona Cathedral

کلیسای جامع صلیب مقدس و سنت اویلالیا که به کلیسای جامع مشهور است کلیسای جامع گوتیک و مقدس اسقف اعظم بارسلونا است.ساخت این کلیسا ی با شکوه در 1 مه 1298 شروع شده و تکمیلش تا 150 سال طول کشیده است . شکوه هنر گوتیک و زیبایی این کلیسا باعث شده هر ساله حدوود 3 میلیون نفر از کلیسای جامع بارسلونا دیدن کنند. قدمت کلیسای جامع در بارسلونا به حدوود 800 سال پیش می رسد البته در قرن های 14 و 15 و قرن 19 هم بخش هایی از آن بازسازی یا تکمیل شده است. کلیساهای بسیار زیادی در جهان و اسپانیا وجود دارند اما کلیسای جامع بارسلونا یکی از بهترین کلیساهایی است که آرامش را به بازدید کنندگان خود هدیه می دهد .فضای داخلی کلیسا بسیار بزرگ و البته تا حدی تاریک است که شاید به خاطر همین امر آرامش را به بازدید کنندگان القا می کند. در این کلیسا نقش برجسته ها و مجسمه های متعددو نقاشی های رنگارنگی در همه جای کلیسا استفاده شده است که آدم را مجذوب خودش می کند. در این کلیسا قسمت های مختلفی وجود دارد که به سنت های اسپانیا تعلق دارد که مقبره و مجسمه های آنها ساخته شده است مثل سنت هلن ، سنت اویلالیا و سنت پیشین و لپانتو. و ایوانی در این کلیسا وجود دارد که همیشه 13 غاز سفید در آن نگهداری می شود.

 

کلیسای جامع باسلونا
کلیسای جامع باسلونا

مونتسرات    Montserrat

مونتسرات یک کوه است که به اوج خود رسیده است که در نزدیکی شهر بارسلونا قراردارد که قله اصلی آن سنت جرونی با 1236 متر ارتفاع و سنت گراس با 1120 متر و میراندا دله آگولس با 903 متر ارتفاع می باشند.جزیره کارائیب از مونتسرات و توسط کیرستف کلمب پس از کوه مونتسرات نام گذاری شد. صومعه سانتا ماریا د مونتسرات که میزبان ویرجین مونتسرات بوده و به عنوان محل جام مقدس در اسطوره آرتور شناخته شده است بر روی این کوه بنا شده است. مونتسرات به معنی اره دندانه دار است که به علت صخره ها و کوه های عجیب که در اطراف این کوه قرار دارند این کوه به نام مونتسرات نام گذاری شده است و مونتسرات اولین پارک ملی اسپانیا است.

مونتسرات
مونتسرات

قوس تریمف   Arc de Triomf

قوس تریمف Arc de Triomf که با نام طاق نصرت می شناسند وهم به عنوان دروازه اصلی برای دسترسی به نمایشگاه جهانی بارسلونا و توسطCasanovas  ساخته شده است. این طاق ها در کوره پزخانه مایل به قرمزو به سبک نئومدجن و در سال 1888 بنا شده اند.

قوس تریمف
قوس تریمف

آکواریوم بارسلونا   Aquarium Barcelona

آکواریوم بارسلونا یکی دیگر از جاذبه های توریستی بارسلونا از مشهورترین و بزرگ ترین آکواریوم های جهان است. این آکواريوم بزرگ از 35 آکواريوم مجزا تشکيل شده است و حدود 11 هزار نوع و 450 گونه مختلف از ماهي ها و جانوران آبزي در آن زندگي مي کننددر اين آکواريوم انواع حيوانات و جانوران آبزي را زندگی میکنند. جذابيت آن اين است که مردم مي توانند وارد تونل هاي شيشه اي آکواريوم بشوند و از نزديک اين ماهي ها و جانوران را تماشا کنند. تنوع گونه هاي مختلف موجودات يکي از دلايل شهرت آن در جهان است. این آکواریوم یکی از بهترین دیدنیهای بارسلونا و جاذبه های گردشگری اسپانیاست.                                               

آکواریوم بارسلونا
آکواریوم بارسلونا

   Torre Agbar   برج آگبار بارسلونا

برج آگبار در سال 2005 افتتاح شد. این برج در میدان کاتالان قرار دارد و سمبل توسعه منطقه ای جدید در بارسلونا است که پوسته چند لایه آن نمای متنوع و زیبایی از این سازه می سازد. این بنای 142 متری اداره کل آب بارسلونا است که توسط کارگاه معماری ژان نول طراحی شده است . برج آگبار که به شکل کله قند و یا سر تخم مرغی شکل است از بناهای منحصر به فرد بارسلونا و اسپانیا است نور پردازی آن در شب ، جذابیت و زیبایی خاصی به این برج می دهد و یکی از بهترین جاذبه های بارسلونا و نشانه ای از دروازه ورود به منطقه فن آوری جدید از بارسلونا اسپانیا است. نمای ابتکاری این برج 35 طبقه ای از پانل های آلمینیومی در 25 رنگ مختلف تشکیل یافته که بر روی  پوسته بتنی نصب شده اند رنگ پوسته برج بر حسب زمان روز از قرمز به آبی تغییر می کند برخلاف ساختمانهای بلند مرسوم شیشه ای پوسته این ساختمان پاسخی است به اقلیم اسپانیا است و بدنه اصلی دیواره ای بتنی است که ظاهرا بطور نا منظم در داخل بنا نیز نفوذ کرده است.      

برج آگبار بارسلونا
برج آگبار بارسلونا

 فواره‌ی جادویی مون جوییک   Magic Fountain of Montjuïc 

فواره‌ی جادویی در نمایشگاه جهانی در سال 1929 ساخته‌شده و بخشی از مجموعه‌ای بزرگ از فواره‌ها و آبشارهاست. در عصرهای تابستان، این فواره با نورهای رنگی تزئین و زنده می شود.

 

فواره های جادویی مون جوییک
فواره های جادویی مون جوییک

پوبله اسپانیول    Poble Espanyol

پوبله اسپانیول یک روستای ساختگی است که برای نمایشگاه ملی سال 1929 ساخته شده بود. امروزه این مکان یک جاذبه‌ی توریستی مشهور همراه با سالن ها، رستوران ها و مغازه‌های بسیار است. خانه‌های این روستا ویترینی از معماری‌های متنوع اسپانیایی هستند.

پوبله اسپانیول
پوبله اسپانیول

Temple Expiatori del Sagrat Cor  کلیسای ساگراکور بارسلونا

کلیسای ساگراکور که به قلب مقدس عیسی مشهور است ، بین سال های  1902 تا 1961 ساخته شده است. این کلیسا توسط معمار کاتالان اسپانیولی انریک ساگنیر ساخته شد و پسرش جوزپ ماریا ساگنیر آن را به اتمام رساند.کلیسای ساگراکور بر روی تپه تیبیدابو واقع شده است . این تپه در شهر بارسلونا قرار دارد و ایده ساخت این کلیسا در اواخر قرن 19 در میان شایعاتی در مورد ساختن یک کلیسای پروتستان در آن محل ظاهر شده است .در حال حاضر این کلیسا یکی از برترین دیدنی های بارسلونا و جاذبه گردش گری اسپانیا محسوب می شود این کلیسا جزو لیساهای جالبی است که در دنیا فقط چند نمونه آز آن وجود دارد و این به خاطر مجسمه مسیح است با دستان باز که در نوک این کلیسا نصب شده است این مجسمه خیلی شبیه به مجسمه مسیحی است که در بلندترین نقطه شهر ریودژانیرو در برزیل قرار دارد. این مجسمه با دستان باز که نوع نادری از مجسمه مسیح است در بلندترین نقطه شهر بارسلونا بنا شده است.

کلیسای ساراکور بارسلونا
کلیسای ساراکور بارسلونا

ماهی بارسلونا    Barcelona Fish

ماهی بارسلونا که توسط بومیان با نام پئیس (Peix) شناخته می‌شود، یکی از چشم‌گیرترین آثار هنری بارسلوناست. این مجسمه توسط معمار مشهور فرانک اُ گِهری (Frank O. Gehry) طراحی شده بود.

ماهی بارسلونا
ماهی بارسلونا

یادبود کلمبوس   Columbus Monument

مجسمه یادبود کلمبوس، مجسمه یادبودی با ارتفاع 60 متر است. این بنا در سال 1888 به افتخار این مکتشف مشهور ساخته شد که پس از کشف آمریکا به بارسلونا رسید.

.
یادبود کلمبوس
یادبود کلمبوس

پورت ول   Port Vell

پورت ول که سابقا ً یک بندر متروک بود، تبدیل به حوضه‌ی قایقرانی مدرن و مرکز تفریحی شد. در این منطقه بزرگ‌ترین آکواریوم در اروپا قرار دارد.

پورت ول
پورت ول