ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

جهت دریافت رایگان آخرین تورها از طریق ایمیل یا پیامک عضو شوید.

Background Patterns

Background Images


آکرو پلیس   Acro polis

یک ارگ باستانی واقع شده بر روی یک تپه سنگی در بالاترین نقطه شهر آتن و با ارتفاع 150 مترمربع بالاتر از سطح دریا و با مساحت حدوود 3 هکتار اس که شامل باقی مانده از چند ساختمانهای باستانی با اهمیت زیاد از نظر معماری و تاریخی که معروف ترین آنها پارتنون میباشد. آکروپلیس بیان عالی از یک معماری طبیعی است این ترکیب بزرگ سازه های عظیم کاملا متعادل است که چشم انداز زیبا و منحصر به فردیاز شاهکارهای قرن 5 پیش از میلاد مسیح است تصاویر به یاد ماندنی را در ذهن آدم ایجاد می کند.

آکرو پلیس
آکرو پلیس

پارتنون  Pathenon  

یک معبد سابق در آکروپلیس آتن یونان که اختصاص داده شده به  الهه آتنا می باشد که 447 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده است که این مهمترین ساختمان باقیمانده از میلاد مسیح است . پارتنون یک نماد پایدار یونان باستان و یکی از بزرگترین آثار فرهنگی جهان محسوب می شود. پارتنون در درجه اول به عنوان خزانه لیگ که بعد ها به عنوان امپراتور آتن شناخته شد بود و در دهه پایانی قرن ششم میلادی پارتنون به یک کلیسای مسیحی اختصاص داده شده به مریم مقدس تبدیل شد. بعد از فتح عثمانی آن رابه یک مسجد تبدیل کردند. در 26 سپتامبر 1687 تخلیه مهمات عثمانی در داخل ساختمان با بمباران پنجره شعله ور شد و با انفجار پارتنون بسیار آسیب دید.

 

پارتنون
پارتنون

میدان سینتاگما   Syntagma square

میدان اصلی شه آتن است. این میدان رو به روی قصر قدیمی سلطنتی واقع شده است و ازسال 1934 که پارلمان یونان در آن قرار دارد این میدان مهمترین میدان شهر آتن شناخته شده است چه از نظر تاریخی و چه از نظر اجتماعی و مرکز رخدادهای سیاسی و تجاری یونان  محسوب می شود. میدان سینتاگما یکی از مشهورترین میدان های دنیا است . این میدان مرکز تجمع مردم و مرکز آتن بوده است در بخشی از میدان شما با محله پلاکا روبه رو هستید که بافت سنتی شهری و تجاری قدیم آتن است.

میدان سینتاگما
میدان سینتاگما

موزه آکروپلیس   Acro polis museum

یک موزه باستان شناسی با تمرکز بر یافته های باستان شناسی آکروپلیس آتن است. این موزه ب روی سنگ در دامنه اطراف آتن و در سال 2003 تاسیس گردید و این موزه 14.000 مترمربع مساحت و 4000 اشیاء را برای عموم مردم به نمایش گذاشته است.

 

 

موزه آکروپلیس
موزه آکروپلیس

آگورای رومی  Romanagora  

آگورای رومی در آتن است و از شمال آکروپلیس و از شرق به آگورا باستان است که با یک خیابان آسفالت به هم متصل شده اند. که به بازار سزارو آگوستوس بوجه و دستور ساخت آن در 1 سال قبل از میلاد مسیح را دادند. در سر در آگورای رومی نصب شده است. آگورا در واقع شامل یک حیاط سرباز بزرگ که هوا توسط ستون هایی در 4 طرف حیاط می باشند احاطه شده است . در سمت شرق نیز یک سری مغازه وجود دارد ودر سمت جنوب چشمه و در ورودی اصلی دروازه آتنا نصب شده است و یک ورودی دوم نیز وجود دارد که به برج باد نیز متصل می شود .آگورای رومی ظاهرا به بازاراصلی آتن نیز تبدیل شده است که در قدیم به علت مصرف بیش از حد توابع تجاری و یونانی آگوربه چیزی شبیه به موزه تبدیل شده بود ولی اکنون به بازار اصلی آتن تبدیل شده است.

آگورای رومی
آگورای رومی

پارلمان      Hellenic parliament

پارلمان یونان واقع در کاخ سلطنتی کهنه مشرف به میدان سینتاگما در آتن است .پارلمان نهاد دمکراتیک عالی است که نشان دهنده شهروندان است که از طریق یک نهاد اعضای منتخب مجلس  میشوند. (نمایندگان مجلس) این پارلمان در سال 1843 تاسیس گردید. این مجلس که 300 عضو دارد که برای یک دوره 4 ساله انتخاب میشود پارلمان دارای 2 مجلس می باشد مجلس سنا و مجلس نمایندگان.

 

پارلمان
پارلمان

موزه بناکی   Benaki museum

موزه بناکی در سال 1930 توسط آنتونیس از طرف پدرش امانوئل وقف شده است در عمارت خانواده بناکی که درمرکز شهر آتن قرار دارد آثار هنری از ما قبل تاریخ تا دوران مدرن مجموعه ای وسیع از هنرهای آسیایی و میزبان نمایشگاه های دوره ای بوده است و امروزه در موزه از ظروف چینی ،هنرهای اسلامی، نمایشگاه اسباب بازی و آثار یوننانی نگهداری میشود.


 

موزه بناکی
موزه بناکی

پلاکا  Plaka  

پلاکا محله ی تاریخی قدیمی آتن، خوشه ای دور در دامنه شمالی و شرقی آکروپلیس و ترکیب خیابان پیچ در پیچ و معماری نئوکلاسیک است . پلاکا در بالای مناطق مسکونی شهر باستانی آتن ساخته شده است محله پلاکا را به دلیل نزدیکی آن به آکوپلیس به عنوان محله خدایان  میشناسند که این محلهین سینتاگما و موناسیتاکی واقع شده است.

پلاکا
پلاکا

باغ ملی   Nationalgarden  

باغ ملی یک پارک عمومی 15.5 هکتاری در مرکز آتن است و این باغ به طور مستقیم در پشت ساختمان پارلمان یونان قرار دارد. این باغ قبلا به اسم باغ سلطنتی شهرت داشت و در سراسر این باغ نیز محصور برخی از ویرانه های باستانی ،دایره زنگی،ستون ها و موزاییک ها و دیگر اشیا قدیمی و قدمت دار نصب شده است و علاوه بر اشیا بیش از 500 گونه از گیاهان و انواع حیوانات از جمله طاووس ،اردک، لاکپشت نیز رویت می شود و این باغ به دستور ملکه آمالیا در سال 1838توسط کشاورز آلمانی فرید ریش اشمیت طراحی شده است .

باغ ملی
باغ ملی

 آنافیوتیکا     Anafiotika

یک محله کوچک دیدنی ازآتن که بخشی از محلهتاریخی پلاکا است که در سمت تپه آکروپلیس واقع شده است. در سال 1922 پناهندگان یونانی از آسیای صغیر نیز به این محله آمده و جمعیت این محله زیاد شد و در سال 1950 بخشی از این محله برای کاوش های باستان شناسی نابود شد و در سال 1970 دولت شروع به خرید خانه ها کرد و امروزه تنها 45 خانه باقی مانده است . این محله با خانه هایی با دیوار سفید و فضاهای کوچک که معمولا با گل های کاغذی زیبا تزئین و عمدتا خانه ها به صورت مکعب با تراس های زیبا که در آن میتوان نشستو از شب لذت برد و این محله احساس خوشایندی را به آدم منتقل می کند.

 

آنافیوتیکا
آنافیوتیکا

 تپه لیکاویتوس  Lykavittos hill

تپه سنگ آهک کرتاسه د ر آتن یونان است و در 300 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. دامنه های این تپه پوشیده شده از درختان کاج و د دوقله آن کلیسای سنت جورج قرن 19 و سالن آمفی تئاتر بزرگ در فضای آزاد و یک رستوران واقه شده است. تپه لیکاویتوس یک مقصد توریستی است و برای رفتن به آنجا باید از راه آهن و ایستگاه های آن د پپایین تپه استفاده کرد.

تپه لیکاویتوس
تپه لیکاویتوس

میدان موناسیتراکی   Mona stiraki square

مونا سیتراکی یک محله بازار کک در شهر قدیمی آتن بود و امروزه یکی از مناطق خرید اصلی به شمار می آید. مونا سیتراکی یکی از بزرگترین صومعه در آتن بود که بسیاری از این صومعه ها بزرگ در حفاری های باستان شناسی در قرن نوزدهم تخریب شد و تعداد کمی از این مجموعه ها باقی مانده است و تنها صومعه باقی مانده  همین موناسیتراکی به معنی (صومعه کوچک) نام گذاری شد و در نهایت محله اطراف این صومعه هم همین نام را گرفت و به محله موناسیتراکی مشهور شد. کلیسای موناسیتراکی فضای داخلی غنی شده با تزئین های  زیبا و طاق زیبایی با رنگ آمیزی است و در سال 2007 بازسازی شده است.

میدان مونا سیتراکی
میدان مونا سیتراکی

کتابخانه هادریان   Library of Hadrian

ساختمان این کتابخانه از فروم های رومی ساخته و تنها شامل یک ورودی ، دیواربلند و حیاط درونی با ستون هایی در اطراف آن و یک حوض مستطیل شکل تزئینی در وسط این بنا ساخته شده است .کتابخانه در ضلع شرقی این بنا قرار دارد و کتابهایی به شکل طومار هایی از جنس پاپیروس نگهداری میشد. تالار های مجاور کتابخانه نقش قرائت خانه را دشتند و از گوشه ها به عنوان تالار های سخنرانی استفاده میشد. کتابخانه پس از حمله قبایل ژرمنی در سال 267 به شدت آسیب دید و در سال های بعد به دستور امپراتوری بیزانس 3 کلیسا در این مکان ساخته شدکه ویرانهایش تا امروز حفظ شده است.

 

کتابخانه هادریان
کتابخانه هادریان

 تپه فیلوپاپوس   philopappos hill  

یک مقبره باستانی یونانی است و بنای تاریخی اختصاص داده شده به ژولیوس آنتیوخوس یک شاهزاده از کوماژن است. این تپه در جنوب غربی اکروپلیس و در ارتفاع 147متری بالا تر از سطح دریا واقع شده است و شما می توانید علاوه بر لذت بردن از بنای تاریخی از نمای دور دریا نیز لذت ببرید.

 


 

تپه فیلوپاپوس
تپه فیلوپاپوس

کرامیکوس  kerameikos  

کرامیکوس در شمال غرب آکروپلیس واقع شده است و منطقه سفالگران شهر بوده و واژه انگلیسی سرامیک از آن گرفته شده است . این منطقه همچنین محل قبرستان مهم است که مجسمه های باستانی بسیاری را در خود جای داده دروازه دیپلون جایی که حرکت فستیوال پاناتنی از آن آغاز می شده و همچنین موزه ای که آثار بدست آمده از این منطقه را به نمایش میگذارد نیز در کرامیکوس واقع شده اند.

 


 


 

کرامیکوس
کرامیکوس

ورزشگاه پاناستاییک   panathenaic stadium

این ورزشگاه به (سنگ مرمر زیبا) شناخته شده است و تنها ورزشگاه در جهان است که به طور کامل از سنگ مرمرساخته شده و این ورزشگاه چند منظوره در آتن است که یکی از جاذبه های اصلی آتن به شمار میرود. این ورزشگاه 50.000 صندلی دارد و در سال 330 قبل از میلاد مسیح افتتاح و در سال 1869 بازسازی و کاوش شده است و میزبان افتتاحیه و اختتامیه المپیک در سال های 1870 و 1875 بوده و برای اولین بار در سال 1896 محل برگزاری 4 ورزش از 9 ورزش المپیک بوده است و همچنین المپیک 2004 در این ورزشگاه انجام شد و همچنین برای مقاصد مختلف در قرن 20 مورد استفاده قرار گرفت.

 

 


 


 


 

ورزشگاه پاناستاییک
ورزشگاه پاناستاییک

 تئاتر دیونسیوس  Theaterof Dionysus   

تئاتر دیونسیوس یک تئاتر بزرگ در آتن و درپای آکروپلیس آتن ساخته شده است و این تئاتر به عنوان آکوستیک عالی شناخته و دارای 17.000 صندلی برای مردم می باشد و یک مکان ایده آل برای بزرگترین جشن تئاتر آتن باستان بود . تئاتر دیونسیوس اولین تئاتر سنگی تا کنون ساخته شده است و ظاهرا زادگاه تراژدی یونانی بوده است این تئاتر در صخره های جنوب آکروپلیسواقع شده است.

تئاتر دیونسیوس
تئاتر دیونسیوس

موزه ملی باستان شناسی   Nationalarchaeological museum

موزه ملی باستان شناسی آتن یکی از بزرگترین موزه های جهان و غنی ترین مجموعه اشیا دوران باستان شناخته شده است که آثار مهم واشیا یونان باستان در آن نگهداری می شود این موزه یکی از مهمترین جاذبه های یونان است و در سال 1829 تاسیس شده است.در این موزه می توان از مجسمه ها ، گلدانهاو اشیا کوچک و فلز کاری ،هنر مص مجموعه نفیس و نادر از سکه های یونانی متعلق به قرن پنجم تا اول میلادی وحدوود 3644 شمش طلا و نقره وو الواح نقره ای و سکه های برنزی و 498 قطعهع جواهر که مربوط به قرون قبل از میلاد مسیح در این موزه نگهداری میشود.

موزه ملی باستان شناسی
موزه ملی باستان شناسی

معبد زئوس  Temple of zeus

معبد زئوس که به پادشاه زئوس اختصاص داده شده به عنوان ستونی از زئوس شناخته شده است که تخریب عظیمی در آن رخ داده و در مرکز آتن پایتخت یونان واقع شده است که ساخت و ساز این بنا در صده 6 در طول حکومت ظالم آتن شروع به ساخت شد که پیشبینی می شد بزرگترین معبد در جهان باستان باشد و در طول دوره رومی آن را به عنوان بزرگترین معبد در یونان می شناختند و یکی از بزرگترین مجسمه در فرقه در فرقه در جهان باستان بود اما پس از حمله وحشیانه به این معبد در قرن سوم میلادی معبد ویران شد و هرگز ترمیم نشد اما امروزه با وجود آنکه بخش قابل توجهی از این معبد باقی نمانده ولی همچنان به عنوان یک جاذبه توریستی مهم در آتن شناخته می شود.  

معبد زئوس
معبد زئوس